16 грудня: народний календар і астровісник

16 грудня: народний календар і астровісник

1884
Укрінформ
Сьогодні Івана-мовчальника; коли варто говорити, а коли мовчати та що забув Місяць у Стрільці.   

Цього дня Церква згадує преподобного Іоанна мовчальника, колишнього єпископа Колонійського. Цей святий прожив довге життя і мав непросту долю. Він рано виявив бажання стати ченцем і рано осиротів. У досить молодому віці був призначений єпископом, але заздрість колег і підступність ворогів змусила його залишити посаду. Простим послушником оселився Іоанн у славетній лаврі преподобного Сави поблизу Єрусалима, потім 9 років перебував на самоті в пустелі, аж поки на запрошення Сави знову не повернувся в лавру. Там він упродовж 66-ти років наставляв братію і зцілював силою молитви всіх нужденних.

Колись у давнину в цей день намагалися якомога менше розмовляти. Українці свято вірили, що бувають лихі, недобрі, «порожні» години, в які не те, що не варто було щось починати, але й взагалі – ліпше було й рота не розтуляти, не промовляти жодного слова. Існувала й приказка: «У добру пору сказати, у погану помовчати». Дехто вірив, що якщо в цей день багато й без толку розмовляти, то нечиста сила може й голос вкрасти.

З іменинами вітайте Івана, Саву, Андрія, Миколу, Георгія.

Видихаємо, сьогодні вже 28-ий місячний день! Якщо в когось залишились сили на активні рухи поза квадратними метрами власного дивану, вперед, дерзайте! Місяць увійде в знак підтягнутого й діловитого Стрільця, що сприятиме активному відпочинку і подорожам. П’ять планет, які знаходяться у тому ж таки Стрільці, хором підбиватимуть до переміщення якщо й не в космосі, то в межах землі, континенту, країни – точно. В будь-якому випадку надавайте перевагу візуальним враженням перед вербальною комунікацією. Минуле може несподівано втрутитись у ваше теперішнє, але завдяки залізному самоконтролю ви блискуче впораєтеся з ситуацією. За два дні – новий місяць, тож треба дотримуватися в усьому помірності, не провокуючи небеса і ближніх до дзеркальної відповіді в стилі нинішньої дипломатії.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1997 році: -24,6; а найтеплішим у 2006 – +11,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-