15 грудня: народний календар і астровісник

15 грудня: народний календар і астровісник

1154
Укрінформ
Сьогодні Афанасія Печерського; чи буде гожим червень і на що коти поміняють (чи не поміняють) валер’яну. 

Сьогодні преподобного Афанасія, затворника Печерського. Афанасій жив у ХІІ столітті й був ченцем Київського Печерського монастиря. Він мав слабке здоров’я, довго й важко хворів. Коли він помер, братія монастиря підготувала його до погребіння. На третій день ігумен та інші ченці пішли хоронити Афанасія, але побачили, що той сидить у домовині й гірко плаче. Всі присутні спочатку дуже здивувалися, а потім запитали, в чому причина його сліз і розпачу, на що монах відповів: «Спасайтеся, браття, поки живі та моліться до Господа нашого Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці та всіх святих, бо потім пізно буде… Більше ні про що не питайте…» Після цього він замовк і 12 років провів у затворі – самітником у печері. Вживав святий лише хліб і воду. Перед своєю другою кончиною він зібрав братію монастиря, попрощався з ними, повторив сказані колись слова і мирно відійшов до Господа. Його поховали в Антонієвій печері, а невдовзі канонізували. Святий неодноразово допомагав під час хвороб ченцям і всім тим, хто до нього звертався. Моляться йому й нині.

Сильний сніг цього дня був ознакою гожого червня і того, що трави будуть високими і соковитими. 

Іменинники - Афанасій, Іван, Андрій, Павло, Антоніна, Маргарита, Тамара, Марія.

Сьогодні 27-ий місячний день. Тризуб у міцних руках Нептуна спонукатиме нас на добрі справи. Сприятливий час для всього, що можна швидко почати і швидко закінчити. Наприклад, витратити гроші. Що може бути легше, особливо в цю шалену передноворічну пору? Місяць продовжує перебувати в Скорпіоні, але без впливу інших планет, тому цілком можливо, що робота викликатиме непереборну нудьгу, а в когось, якщо й не нудоту, то гіркоту і порожнечу. Кріпіться, на горизонті вже сяють рятівними маячками вихідні. Венера і Меркурій у Стрільці можуть принести гарні звістки здалеку (напрямок не уточнюється). Аби компенсувати брак сил і енергії, шукайте підтримки в колі однодумців. Аромат дня – шавлія і гіркий полин. Між іншим, коли з’являється шавлія, коти геть начисто забувають про валер’яну.

 Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1921 році: -20,1; а найтеплішим у 1950 – +9,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-