Україна у списку держав з високою смертністю від розриву мін

Україна у списку держав з високою смертністю від розриву мін

1051
Укрінформ
Україна є однією з держав, де фіксуються «високі втрати» від розриву мін.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на звіт Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін.

«Через два десятиліття після укладення договору про заборону на використання протипіхотних наземних мін нове використання зброї державами фіксується вкрай рідко. Країни продовжують свої зусилля, щоб зупинити трагедії від наземних мін до 2025 року. Однак, згідно з моніторингом збройні конфлікти в Афганістані, Лівії, Україні і Ємені другий рік поспіль сприяють високим втратам, викликаних мінами, зокрема саморобними пристроями, які запускаються як міни, та іншими вибухонебезпечними рештками війни», – йдеться у звіті.

В організації вказують, що з жовтня 2016-го до жовтня 2017 року було зафіксовано використання в Україні протипіхотних мін, однак не з боку влади.

«Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін не отримав інформації про те, що українські урядові сили використовували протипіхотні міни на порушення Договору про заборону застосування мін в 2016-2017 роках. З 2014 року уряд України заявив, що не використовував протипіхотні міни в конфлікті, і звинуватив підтримувані Росією сили у застосуванні наземних мін», – йдеться у звіті.

У документі вказується про «значні докази» в різних місцях «наявності протипіхотних мін радянського походження з маркуванням виробництва 1980-х років, а також протипіхотних мін з маркуванням виробництва 2000-х років із зазначенням російського походження».

Читайте також: Тіллерсон звинуватив Кремль у вторгненні в Україну

Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін вказує, що українські військові гинули впродовж року від розриву протипіхотних мін, не вказуючи точної кількості.

Згідно з повідомленням загалом через протипіхотні міни протягом року у світі загинули щонайменше 2089 людей, понад 6,5 тис. були поранені. Водночас 42 відсотки цивільних жертв – неповнолітні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-