Захист Саакашвілі обурюється

Захист Саакашвілі обурюється "інтернет-повісткою" на допит

884
Укрінформ
Адвокат екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький називає незаконною інформацію про виклик його підзахисного на допит в Генпрокуратуру, опубліковану на сайті ГПУ.

Про це Чорнолуцький написав у Facebook.

"За процедурою, особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, направлення її поштою, електронною поштою або факсом, здійснення виклику по телефону або телеграмою мінімум за три дні до дня проведення допиту. Чинний Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає сайту Генеральної прокуратури або будь-якого іншого відомчого органу, як джерела отримання повідомлень про необхідність з'явитися на певні слідчі/процесуальні дії", - зазначає Чорнолуцький.

За його словами, опублікований 12 грудня на сайті Генпрокуратури документ, який називається "Повістка про виклик" Саакашвілі на допит, "є дуже суперечливим, оскільки не містить у переліку статей, за якими здійснюється кримінальне провадження і пред'явлено підозру Міхеїлу Саакашвілі за нібито злочин, передбачений (підкреслюю) іншою статтею, - ч.1 ст.256 КК Україна".

Адвокат підкреслив, що граничний термін, в який повістку може бути вручено Саакашвілі особисто, - це 14 грудня 2017 року.

"Міхеїл Саакашвілі вважає... опубліковану на сайті ГПУ інформацію про "виклик на допит" незаконною і такою, що суперечить процесуальній процедурі".

Читайте також: Правосуддя "по-українськи": Саакашвілі - відпустили, Мельника - виправдали

Як повідомляв Укрінформ, ГПУ опублікувала на своєму сайті повістку для виклику Саакашвілі на допит на 18 грудня на 9.30.

8 грудня Саакашвілі було затримано правоохоронцями й поміщено в ізолятор тимчасового утримання СБУ. Затримання сталося у рамках кримінального провадження, відкритого за ст.256, ч.1 (сприяння учасникам злочинних організацій і приховання їхньої злочинної діяльності).

11 грудня Печерський райсуд Києва не задовольнив клопотання прокуратури про домашній арешт Саакашвілі і звільнив його.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-