12 грудня: народний календар і астровісник

12 грудня: народний календар і астровісник

1299
Укрінформ
Нині Парамона або Передандрія; у чому сповідалася діжа і чи варто сьогодні сваритися.

Сьогодні мученика Парамона і з ним 370-ти мучеників. В народі Парамона називали Передандрієм, адже завтра – святого Андрія. У деяких регіонах Полісся існував обряд «сповідь діжки». Як відомо, діжа в господарстві була незамінною і надзвичайно важливою річчю, крім того, вона виконувала і неабияку магічну роль: її тримали в найпочеснішому місці, ретельно мили, не використовували для жодних інших цілей; на весіллі вона символізувала затишок майбутньої родини. Напередодні Андрія кожна господиня ретельно мила пікну діжу. Особливо дотримувались цього звичаю жінки, які мали дочок, оскільки вважалося, якщо знехтувати обрядом, то їм буде важко розроджуватися, коли завагітніють. Обряд «сповідь діжі» пов’язаний з віруванням, що в ніч напередодні Андрія всі діжі сходяться на своєрідну сповідь і ведуть розмову про своїх господинь: як доглядають їх, чи чисто миють, чи лихословлять у їх присутності. Ось чому жінки намагалися хоча би напередодні свята догодити їм. Помивши, їх ставили на чисті скатертини й обвивали хмелем, з якого опісля, коли вперше вигонили тварин у поле, робили пійло і напували корови, щоб вони «не боялися грому та не зачіпали їх вовки й звірі».

Народні прикмети такі: Заметіль цього дня віщувала морози і хурделиці до зимового Миколая. Якщо вода на річці тиха – на рівну зиму, шумовита – на завірюхи». Селяни також казали: «Парамон землю кам’янить», «Зима без снігу – не бути хлібу».

Іменинники нині Парамон і Сергій.

Сьогодні надпотужний в енергетичному і еротичному плані 24-ий місячний день. Щаститиме й таланитиме майже всім і майже в усьому, але не кожному і не всюди. У першій половині дня Венера перебуватиме у Стрільці, а Місяць у Терезах, що сприятиме навчанню, подорожам, діяльності в сфері мистецтв і права. Потім посилиться вплив Плутона зі знака Козерога на Місяць у Терезах. Цей вплив може негативно позначитись у сімейних стосунках. Захочеться щось комусь доводити, але любов (якщо вона є) – переможе. Не драматизуйте ситуацію. У харчуванні тримайтеся золотої середини, не голодуйте й не переїдайте. Зменште вживання солі та гострих спецій. Напій дня – чай з мелісою. Між іншим, меліса перекладається з грецької як бджола. Працюючи з бджолами, пасічники натирають руки мелісою, це заспокоює «божих комах» і вони не кусаються.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1927 році: -22,6; а найтеплішим у 1965 – +9,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-