Ялинкові базари досі порожні. Хто з ким не домовився?

Ялинкові базари досі порожні. Хто з ким не домовився?

Укрінформ
Незважаючи на те, що Державне лісове агентство ще тиждень тому повідомило про 550 тис. ялинок, які надійдуть у продаж, лісгоспам досі не погодили анонсовані вирубки.

Про це повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook 

"Ялинок в продажу ще немає. Головними постачальниками ялинок у нашій країні є Івано-Франківська, Чернівецька та Львівська області. Державне лісове агентство ще тиждень тому повідомило про 550 тис. ялинок, які надійдуть у продаж. Але лісгоспам ще не узгодили анонсовані вирубки. У попередні роки в цей час у багатьох містах вже відкривались перші ялинкові базари", - зазначив експерт.

За словами керівника асоціації, за час, який залишився, ще можна встигнути заготовити півмільйона ялинок та доставити їх по Україні. Доставка новорічних красунь з лісу до міст в середньому триває два дні. 

"Однак можна припустити, що дерев на продаж буде менше. Але оскільки Держлісагентство повідомляло про вирубування ялинок та сосен лише під замовлення покупців, то можна припустити невеликий попит з боку підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю деревами", - сказав він.

Водночас, визнав експерт, у затримці з доставкою живих дерев на ринок є логіка.

Читайте також: У Києві встановлюють головну ялинку країни

"Багато дерев за два тижні вже втрачає свій товарний вигляд та чимало залишається їх у точках продажу нерозкупленими. Значна частина українців уже перейшла на штучні ялинки, хто з екологічних міркувань, а хто - рахуючи гроші. Деякі вже купують заради аромату вінки з хвойних гілок або просто гілочки. Набирає обертів продаж “дерев”, зроблених із хвойних гілок", - зазначив він. 

Він також додав, що відповідно до даних Асоціації постачальників торговельних мереж, за 7 років середня вартість ялинок зросла втричі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-