8 грудня: народний календар і астровісник

8 грудня: народний календар і астровісник

1347
Ukrinform
Чим лякала на Клима зима козака, що було перепусткою дівчатам на вечорниці та чи з’їсть Місяць Лева.

Сьогодні Церква згадує священномученика Климента, папу Римського. А в народі казали просто: Клима. «На Клима зима клин клином вибиває, козака морозом лякає», «На Клима зима землю снігом пухким встеляє», – говорили старі люди. Колись так і було: як приїхав архістратиг Михаїл на білому коні, то вже, вважай, справжня зима і встановлювалася. Хоча, невеличкі потепління все ж могли бути: якщо півні на Клима надто співали – морози могли й «присісти».

На Клима жіноцтво пряло, ткало і вишивало. Слід зауважити, що дівчата, так само як і хлопці, змалечку долучалися до праці: всіляко допомагали поратися по дому, вишивали. Ткацтвом починали займатися років із п’ятнадцяти. Це було обумовлено розмірами кросен (чи ткацького верстата). Лише відповідний зріст та будова тіла дівчини дозволяли їй опанувати процес ткання. Та й не тільки цим: наприклад, аби вимісити тісто в діжі, треба було мати теж чимало сили. Згадаймо, як насміхалася зі своєї молодшої невістки, тендітної Мелашки, стара Кайдашиха, пропонуючи синові підставити дружині стільчик, коли та взялася місити тісто. Прядіння і вишивання були обов’язковим для дівчат вікової категорії 15-18 років. Лише за умови опанування цих ремесел дівчина діставала право відвідувати молодіжні зібрання – вечорниці.

Іменинники сьогодні Клим, Петро, Григорій, Іван, Василь, Ярослав, Віктор.

Місячне серце тихо-мирно гупає собі далі, з тиском теж все оk, сьогодні 20-ий місячний день. Більшість шляху пройдено, рік котиться до свого завершення, так само, як і черговий місячний цикл – між іншим, останній період Місяця на спаді у цьому році. Скористайтеся нагодою аби позбутися від усього зайвого, непотрібного і обтяжливого, починаючи з матеріальних речей – приміром одягу, який десятиліттями не носите, закінчуючи поганими (а то й згубними) звичками. Тобто, проведіть грандіозну ревізію, інвентаризацію, чистку, готуючись до зустрічі нового року. Сьогодні не надто сприятливий день в енергетичному плані, адже Місяць продовжуватиме знаходитьсь у дуже сильному протиріччі з Левом, тож хтось когось намагатиметься «хапнути». Тут вже одне з двох: або лапи вгору і здавайся, або сміливо відправляй суперника в нокдаун. Таланитиме сильним особистостям.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1959 році: -19,7; а найтеплішим у 1960 – +12,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>