У Мін'юсті кажуть, що власники землі часто самі "грають на руку" агрорейдерам

У Мін'юсті кажуть, що власники землі часто самі "грають на руку" агрорейдерам

1370
Ukrinform
Робота антирейдерських аграрних штабів показала достатньо низький рівень правової свідомості населення.

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова під час прес-конференції в Укрінформі, презентуючи результати роботи антирейдерських аграрних штабів.

«За цей час роботи (роботи антирейдерських агроштабів - ред. ) ми побачили, не буду говорити про необхідність захисту і землевласників, і орендарів -  це не обговорюється, але ми побачили достатньо низький рівень правової свідомості населення. І це дійсно стало проблемою. Люди двічі, а іноді навіть тричі підписують з різними орендарями один і той самий договір оренди, не замислюючись про те, що це , м'яко кажучи, незаконна дія. Люди не читають тексту договорів оренди», -  розповіла Сукманова.

Вона навела приклад, коли «люди підписують договори оренди замість інших людей, при цьому абсолютно не маючи ніякого злого умислу, але вважають: якщо земельна ділянка бабусі, то онук може за неї підписати договір оренди  і це нормально, а потім виникають конфлікти». 

Читайте також: Пік захоплень фермерських господарств прийшовся на літо - експерт

«Ми можемо удосконалювати закон постійно, і ми будемо це робити, але з цим також ми маємо щось робити. Саме тому майже 2 тисячі виїздів мобільних груп штабів ми зробили і будемо продовжувати  це робити в рамках проекту Міністерства юстиції з надання безоплатної правової допомоги», -  запевнила заступник міністра. 

Вона також нагадала, що Президент України Петро Порошенко оголосив 2018 рік роком реалізації 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>