6 грудня: народний календар і астровісник

6 грудня: народний календар і астровісник

1123
Ukrinform
Сьогодні Канун Святої Катерини – сезон ворожінь відкрито, та що треба казати на ніч. 

У Греції сьогодні вшановують святого Миколая Чудотворця, а нам доведеться ще трішечки почекати до 19 грудня. Колись у давнину, не таку вже й давню та сиву, цей день називався Кануном Святої Катерини. Саме з вечора цього дня починалися дівочі гадання. Одруження, народження дітей, продовження роду було однією з найголовніших життєвих стратегій українців, а ворожіння на шлюб та судженого стали невід’ємною складовою народних традицій. Найпоширенішими були дівочі ворожіння. У такий спосіб дівчата намагалися дізнатися, чи вийдуть вони цього року заміж, яким буде ім’я майбутнього чоловіка, чи буде він заможний, а чи бідний, чи буде здалеку, чи місцевий, буде козаком, чи міщанином…

Ворожінь існувало дуже багато. Приміром, напередодні Катерини таємно відламували в сусідських садах вишневі гілочки і ставили їх у воду; якщо галузки розпускали квіти до Різдва чи Маланки, то в цьому році їх власниці вийдуть заміж. Наступного дня повторювали обрядодію, але це вже були поіменні галузки: на кожного члена родини ставили гілочки і чекали різдвяних свят – якщо якась з них не розпускалась, то той має невдовзі померти… А ще напередодні Катерини дівчата клали під подушку листочки з різних дерев, помічаючи в такий спосіб кількох хлопців. Серед них мав бути і яблуневий листочок – для дівчини. Лягаючи спати, юнка молила долю, аби та змилосердилась над нею, а вдосвіта прохала найменшого в родині хлопчика витягти одного з листочків – який втрапляв, за того і вийде заміж, а як випадав листочок з яблуні, то доведеться ще подівувати. Отак і розважалися – айфонів же не було!

Іменинники сьогодні Григорій, Олександр, Макар.

Хвацько оминаючи різні чорні діри та іншу космічну напасть, весело котиться зоряним автобаном місячний шарабан і сьогодні вже 18-ий місячний день. Спати треба менше, а працювати – ні, не більше, але в міру. Перевантаження може згодом вигулькнути у найнесподіваніший момент і надовго вибити нас із колії, до того ж святкової, коли треба буде стрибати зайчиком або білочкою під ялинкою і бігати колядувати. Їсти м’ясо сьогодні не бажано, дотримуйтеся посту. Зверніть увагу на рідні волоські горіхи, буряк, моркву, капусту. Згадайте про цілющі властивості трав’яних чаїв і меду. Ввечері, перед сном, повторіть слова одного вельми знаного 100-літнього мольфара: «Поклади мене, Господи, камінцем, підніми перцем». Але то ввечері, нині ж – вдалого дня всім у добрих справах!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1959 році: -20,2; а найтеплішим у 1986 – +13,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>