2 грудня: народний календар і астровісник

2 грудня: народний календар і астровісник

2948
Ukrinform
Сьогодні Овдія; за що прощена курка і що треба (чи не треба) тримати в кишені.

Сьогодні пророка Авдія (Овдія) – одного з 12 малих пророків. Книга пророка Авдія складається лише з однієї глави і є найкоротшою з усіх книг Старого Завіту.

За народними віруваннями Авдій протегував домашньому господарству. Цього дня спостерігали за курми. «Якщо кури ходять дотемна – наступного дня буде негода», «Кури сходяться докупи – на мороз», «Стріпують часто хвостами – на вітер». До курки наші пращури ставилися двояко: подекуди її вважали божою птицею, бо вона своїми кігтями пригребла новонародженого Ісуса, коли малюка шукали воїни Ірода, а за іншими переказами, навпаки, кури мало не виказали Богонемовля, гребучись у яслах. Але, як би там не було, курка прощена за яйця, що їх несе, адже крашанки обов’язково освячують разом із паскою на Великдень. Яйце – писанка, крашанка – є символом воскресіння. Яйця курки не тільки вживали в їжу, але й застосовували для лікування ряду хвороб. «Викачування на яйце» було й залишається одним із найпоширеніших прийомів народної медицини. Дитину, яка мала поганий сон, плакала, несли в курник під «куряче сідало» і примовляли: «Курочки-сєднушки, беріть од мого дитяти ночнушки. Вам треба рано вставать і співать, а моєму дитяті спать і гулять». От вам і курка!

Іменинники сьогодні Іларіон, Сергій, Михайло, Іван, Геннадій.

Якщо кому цікаво, сьогодні 14-ий і 15-ий місячні дні. Для декого критичний час перед повним місяцем. Знову правитимуть бал солодка парочка: злостива Геката і песиголовець Анубіс. Не можна сваритися, гніватися, відповідати на зло злом, і навіть тримати в кишені дулю, що так люблять деякі українці. Тим більш, що найближчим часом цей цілком невинний жест можуть визнати некоректним. Спочатку попереджатимуть, а потім і штрафуватимуть. Як за куріння в заборонених місцях. Отож, найбільш кепсько вестиметься сьогодні емоційно розхристаним людям. Буде достатньо єдиної іскри, аби вони спалахнули. Тож тримаймо себе… ні, не в клітках, лише в руках. Сприятливий день для відпочинку, помірних фізичних навантажень і хатніх справ. Кого все дістало – сходіть до театру.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1998 році: -21,5; а найтеплішим у 1961 – +13,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>