Лутковська повторно звернулась до омбудсмена РФ щодо захисту прав Павла Гриба

Лутковська повторно звернулась до омбудсмена РФ щодо захисту прав Павла Гриба

753
Ukrinform
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська повторно звернулась до омбудсмена РФ щодо захисту прав Павла Гриба.

Про це повідомляється на сайті омбудсмана України. 

"У зв’язку з тим, що у попередньому листі, який надійшов від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, не містилося інформації про заходи, вжиті в інтересах громадянина України Павла Гриба, а викладена інформація мала загальний  характер, Валерія Лутковська додатково звернулась до російської колеги з листом, у якому детально описала низку порушень прав Павла Гриба", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за інформацією батьків 19-річного Павла Гриба, матері обвинуваченого письмово відмовлено в побаченнях з сином без пояснення причин такої відмови. Лутковська також звернула увагу омбудсмана РФ на те, що консулу та Грибу було заборонено спілкуватися українською мовою, хоча попередньо Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону повідомило адміністрацію СІЗО про те, що зустріч відбуватиметься українською мовою. Як результат, зустріч тривала всього 7 хвилин і була припинена на вимогу адміністрації СІЗО.

«Вказаний факт, на мою думку, є порушенням статті 19 та частини другої статті 26 Конституції Російської Федерації – рівність прав і свобод людини незалежно від національності і мови; право кожного користуватися рідною мовою, вільно обирати мову спілкування. Крім того, це порушує право Павла Гриба на отримання повної й ефективної консульсько-правової допомоги», – переконана Валерія Лутковська.

Під час попередньої консульської зустрічі 3 листопада 2017 року, за словами омбудсмана України, був присутній в.о. начальника СІЗО-5 і черговий, що ускладнювало діалог з підсудним про умови утримання і свідчить про можливий тиск на нього з боку адміністрації.

Читайте також: Судилище над Павлом Грибом: "російська Феміда" призначила чергове засідання

Крім того, викликає занепокоєння і ненадання Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону медичної документації про стан здоров’я Павла Гриба, незважаючи на письмову згоду останнього на надання цієї документації. Лутковська просить Москалькову врахувати цю інформацію і вжити необхідних заходів для захисту прав громадянина України Гриба на спілкування з консулом рідною мовою, "а також направити на мою адресу копії медичної документації про стан здоров’я Гриба Павла, яка перебуває у розпорядженні слідчого ізолятора», – йдеться у листі Лутковської.

Як повідомлялось, 19-річний Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. Лише через два тижні ФСБ Росії надала інформацію, що він перебуває в краснодарському СІЗО. Влада Росії звинувачує Гриба в "тероризмі".

18 жовтня Жовтневий райсуд Краснодара продовжив термін утримання під вартою Павла Гриба до 4 січня 2018 року.

Вже відбулись два судових засідання. На останнє їздила матір Павла, якій було відмовлено у побаченні із сином. Павла на засідання не привезли, все відбувалось у режимі відеоконференції. Наступне судове засідання відбудеться 25 грудня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>