29 листопада: народний календар і астровісник

29 листопада: народний календар і астровісник

1282
Ukrinform
Кому протегує святий Матвій; чи потітиме зима і в кого просити часу. 

Сьогодні євангеліста Матвія, одного з дванадцяти апостолів і найближчих учнів Ісуса, автора першого канонічного Євангелія – від Матвія. Про цього апостола відомо не так вже й багато. Левій Матвій був митарем або, кажучи по-сучасному, митником чи податківцем. Ця професія відома з давніх часів: податки – один із стовпів, на яких стоїть держава. Податківець завжди був поміж двох вогнів: правителі вимагали безперебійних надходжень до казни, а простий люд, з якого ті ж таки податки збиралися – ненавиділи митарів тихою ненавистю. До того ж, митарі в Стародавній Юдеї перебували на службі у римського прокуратора Юдеї (по суті в окупантів) і вважалися зрадниками. Спілкуватися з митарями було не тільки не бажано, але й гріхом. Матвій спокійно займався своєю справою, аж поки його не помітив Христос і не покликав за Собою. Чоловік, наче все життя тільки того й чекав – встав і пішов за Спасителем, не питаючись «куди» й «навіщо». За переказами, євангеліст Матвій загинув мученицькою смертю, проповідуючи Слово Боже чи то в Ефіопії, чи то в Грузії.

Апостол Матвій є покровителем всіх бухгалтерів, податківців, митників і фінансистів. Ім’я Матвій перекладається як «Дар Божий» (український відповідник – Богдан).   

Як би хто там на чому не приїжджав – Михайло на білім коні чи Ганна на рябій кобилі, але тільки відсьогодні остаточно замерзає земля. Наші пращури казали: «На Матвія кінь боїться груди» (не забуваймо, що одна з назв листопада – «грудкотрус»), «На Матвія горобці збираються в табунці». Хоча, могла цього дня бути і відлига. Тоді казали: «На Матвія зима потіє».

Іменинники сьогодні Матвій, Михайло, Іван, Микола, Віктор, Василь.

Сьогодні середа-вереда, 11-ий і 12-ий місячні дні. Цілком гожий день з пасивною енергетикою. Його осереддя – тиша, поміркованість, мудрість. Бурхлива діяльність, багатослів’я, імпульсивність – не на часі. Ангел-охоронець цієї місячної доби – Ломадор – ангел прийдешнього. Якщо вам хронічно не вистачає часу – красненько просіть його, можливо додасть зайву (найпотрібнішу) хвилинку. Або ж просто зупиніться, переведіть дух, озирніться навкруги, дослухайтеся до власного серцебиття – і суєта, знітившись, хоч трішечки відступить. Від будь-яких подорожей краще відмовитись. Конфлікти, які виникають у 12-ий місячний день можуть мати дуже неприємні наслідки. Тож мир і любов!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1915 році: -19,4; а найтеплішим у 1898 – +12,6. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>