Роботу програми «Доступне житло» відновили

Роботу програми «Доступне житло» відновили

10406
Ukrinform
Усі регіональні управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Іпотечний центр у Києві та області 28 листопада розпочали прийом документів на участь у Державній цільовій програмі будівництва (придбання) доступного житла.

Про це повідомив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний. 

"У рамках указаної програми урядом України виділено 30 млн грн з державного бюджету на 2017 рік. Наказом Мінрегіону України від 17 жовтня 2017 року кошти розподілені між усіма областями пропорційно до кількості в кожному регіоні учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб і громадян, які потребують покращення житлових умов", - нагадав очільник Фонду.

Фонд також підготував пропозиції щодо додаткового виділення ще 9 млн грн на програму "Доступне житло" за рахунок економії на інших житлових програмах. Відповідні документи зараз перебувають на розгляді в міністерствах.

"Сьогодні близько 657 тисяч громадян потребують покращення житлових умов і стоять у квартирних чергах, 10% з них – молодь. Близько 9 тисяч учасників АТО без житла, і їм також потрібна допомога держави і місцевого самоврядування. Зареєстровано понад 1,5 мільйона внутрішніх переселенців, але немає даних, скільки з них потребують вирішення житлового питання", - зазначив Комнатний.

Читайте також: Держмолодьжитло поновлює програму "Доступне житло 30 на 70"

За даними Фонду, понад 60% переселенців не мають наміру повертатися на території колишнього проживання і потребують вирішення житлового питання.

За оновленими умовами програми, держава надає підтримку у формі сплати 30% вартості будівництва (придбання) доступного житла для громадян, що потребують покращення житлових умов, 50%  — для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, ознайомитися з роз’ясненням і отримати всю необхідну інформацію щодо участі в програмі можна на офіційному сайті Держмолодьжитла. 

Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр. затверджена постановою Кабінету міністрів України від 11 листопада 2009 р. №1249.

Відповідно до оновленого Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.09.2017 №708, забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою:

- 30% вартості будівництва (придбання) доступного житла;

- 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла для громадян, на яких поширюється дія пунктів 19 та 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- 50% вартості будівництва (придбання доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян, на яких поширюється дія Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затверджений Постановою Кабінету міністрів України від 29 лютого 2012 року №193.

Окрім цієї державної програми, діють понад 30 місцевих програм, відповідно до яких молоді громадяни України мають можливість придбати житло шляхом отримання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою від 30 до 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту.

Перелік об’єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти з державного бюджету, визначаються Міжвідомчою комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>