25 листопада: народний календар і астровісник

25 листопада: народний календар і астровісник

1103
Ukrinform
Нині Іоанна Милостивого; як досягти блаженства і чи варто сьогодні переїдати.  

Церква вшановує сьогодні святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського. Майбутній святий народився в заможній сім’ї на Кіпрі в VІІ столітті. Здобув чудову освіту, одружився, невдовзі з’явилися діти. Але тут почалася смуга жорстких випробувань: у чоловіка померла спочатку дружина, потім діти, батьки… Іоанн пережив дуже важку депресію, впоратися з якою йому допомогла міцна віра в Бога. Хоча він і не став ченцем, але всі знали про його строге аскетичне життя. Згодом його обрали патріархом. На цій високій посаді Іоанн зажив всенародної любові. Він знав поіменно всіх жебраків Александрії, жодного разу нікому не відмовляв у милостині, викупляв з полону невільників, давав притулок безхатькам. Він допомагав, утішав, розраджував, мирив. Якось він змушений був відлучити від церкви одного місцевого клірика. Той дуже образився й не оминав нагоди будь-де вилаяти патріарха. І ось одного разу під час літургії Іоанн вийшов з олтаря, підкликав до себе того священика й став перед ним на коліна, просячи пробачення. Всі присутні в церкві були вражені таким учинком, а винуватець розплакався й сам став на коліна перед патріархом. Після кончини Іоанна його було канонізовано в лику святителя. В історії Церкви, а також у пам’яті десятків поколінь віруючих він назавжди залишився Милостивим.

У давнину цього дня годилося вчинити милостиню: калачем, хлібом, гривнею, добрим словом. У п’ятій заповіді блаженств ідеться про те, що «Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть». Та й сам Господь сказав: «Милості хочу, а не жертви».

Вітайте з іменинами Івана, Костянтина, Володимира, Олександра,  Дмитра.

Сьогодні 7-ий та 8-ий місячні дні. Що тут скажеш? Чудовий період, сприятливий в усіх справах, починаючи від відпочинку й легкого хатнього клінінга, закінчуючи такою важливою і надзвичайно відповідальною справою, як зачаття дитини. Активна енергетика дня вимагатиме й від нас ініціативності та активності. Звісно, наша діяльність зовсім не має бути схожою на броунівський рух – спочатку визначте пріоритети, а потім завзято беріться до справ. За будь-якої погоди обов’язково «женіть» себе на вулицю, на природу. Не варто ні з ким сваритися, переїдати (калорії згорятимуть дуже повільно), плавати і прати. А ще сьогодні день покаяння і очищення вогнем. Не забудьте запалити свічку.   

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1890 році: -18,4; а найтеплішим у 1938 – +13,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>