Псевдопротести: СБУ затримала агента російських спецслужб

Псевдопротести: СБУ затримала агента російських спецслужб

Фото
Укрінформ
Служба безпеки задокументувала черговий факт організації російськими кураторами псевдопротестних акцій, спрямованих на штучну дестабілізацію соціально-політичної та криміногенної ситуації у західних регіонах України.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"СБУ встановила причетність мешканця Львівської області до організації та проведення замовних "мітингів" у Львівській, Рівненській та Київській областях. Правоохоронці задокументували, що зловмисник отримував від російських спецслужб вказівки та спеціально розроблені інструкції щодо проведення псевдопротестних акції. Досудовим слідством здобуто докази, що фейкові акції фінансувалися російськими кураторами. На проведення однієї "акції" виділялося від 4 до 10 тисяч доларів США", - йдеться у повідомленні.

За даними спецслужби, організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення та розповсюдження агіток із закликами виходити на мітинги, які підбурювали населення до масових безпорядків.

"На Рівненщині, зокрема, кремлівськими пропагандистами був розроблений сценарій штучних протестів для "боротьби з бурштиновою мафією" з акцентом начебто на неконтрольованість владою видобутку сонячного каменю. У разі ігнорування вимог "мітингувальників", вони, за сценарієм, мали вимагати повну автономію регіону", - зазначається в повідомленні.

Співробітники рівненського управління СБУ встановила місце перебування зловмисника та затримала його у Луцьку на орендованій ним квартирі. Під час санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили засоби зв'язку, що використовувались для координації з іноземними кураторами, та виявили переписку з інструкціями.

Читайте також: СБУ висилає з України російського журналіста Петрашевича

Громадянину України оголошено про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

За рішенням суду його взято під варту.

Фото: СБУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-