9 листопада: народний календар і астровісник

9 листопада: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Нестора Літописця; пишемо радіодиктант, єднаймося, не цураймося!

Мабуть усі знають, що сьогодні ми вшановуємо Нестора Літописця – нашого славного земляка, монаха Києво-Печерського монастиря (бл.1114 р.), першого давньоруського письменника і літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Нестор Літописець є автором житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; він традиційно вважається одним із авторів «Повісті  временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії. В день пам’яті святого відзначається День української писемності та мови, а також, вже традиційно, пишеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Тож єднаймося словом і в слові, вивчаймо і розвиваймо рідну українську мову – мову дідів і прадідів, митрополитів і відомих письменників, борців за волю України, лірників, гетьманів і простих козаків, селян і містян – таку неймовірно багатющу, соковиту, прадавню і модернову водночас! Відкриваймо її красу, наснажуємось нею – і тоді жоден чужинський «мір» не поткнеться до нас зі своїми липкими і мерзенними зазіханнями.

Святий Нестор Літописець є покровителем істориків, журналістів і письменників.

День ангела сьогодні у Нестора, Андрія, Марка. 

Овва! Нині навіть за місячним календарем – день братерства і движу. 21-ша місячна доба позначена активною енергією, це час підбиття підсумків, екзаменів і випробування на професіоналізм. Маємо бути діяльними, креативними, в міру оптимістичними і однозначно відповідальними. Корисною і конструктивною буде будь-яка колективна праця. Зусилля, затрачені нами протягом місяця, мають повернутися сторицею. День, сприятливий для різних справ, бізнесу, фінансових операцій, творчості, подорожей, відряджень. На сни – жодної уваги. Живіть не минулою ніччю, а сьогоднішнім днем! 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році: -11,8; а найтеплішим у 1927 – +16,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-