Повістки призовникам у Львові вручали під час рейду з виявлення нелегалів – ЗСУ

Повістки призовникам у Львові вручали під час рейду з виявлення нелегалів – ЗСУ

1916
Ukrinform
У Львові повістки громадянам, які ухиляються від осіннього призову, вручили представники військового комісаріату, жодних примусових затримань при цьому не було. 

Про це повідомив заступник начальника управління зв'язків з громадськістю Збройних сил України Юзеф Венскович в коментарі телеканалу "112 Україна"

 "Зараз в Україні триває чергова призовна кампанія. Як стало відомо, у Львові представники військового комісаріату вручили повістки тим, хто ухилявся від призову. Ніякого примусового затримання не було", – зазначив він.

Венскович підкреслив, що відповідно до чинного законодавства, організація призовної кампанії в першу чергу покладається на місцеві органи влади.

"Кожен громадянин зобов'язаний з початком призовної кампанії у 10-денний термін прибути до призивної ділянки для з'ясування своїх облікових даних. Якщо він цього не зробив, призовна комісія ухвалює рішення щодо оповіщення і застосування щодо цього призовника адміністративної чи кримінальної відповідальності", – розповів він.

Читайте також: Князєв: Поліція не допомагає військкоматам в облавах

За його словами, військові не можуть затримувати громадян чи перевіряти документи.

"У військових таких повноважень немає, і вони цього не роблять", – заявив Венскович.

"Як мені відомо, у Львові Нацполіція проводила свій рейд щодо перевірки документів у рамках операції "Мігрант", і під час цього рейду працівники військового комісаріату вручили повістки громадянам, які ухилялися від військової служби", – уточнив він.

Венскович заперечив інформацію про брак охочих служити в армії.

"Насправді це не так. У нас багато свідомих громадян, які добровільно приходять до військкоматів. Осінній призов 2017 року проходить відповідно до затвердженого плану, показники виконуються", – підсумував він.

Як повідомлялося, у Львові військові в ніч на 4 листопада біля розважальних закладів, розміщених у проїзді Крива Липа в центрі міста, перевіряли документи в усіх юнаків призовного віку. За словами координатора Варти-1 Ігоря Зінкевича, відпускали лише тих, хто мав при собі студентські квитки денної форми навчання.

Керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександр Поронюк наголосив, що такі заходи організовуються для вручення повісток. Проте під час "облави" ні на кого наручники не надягали, нікого не залякували.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>