“МіхоМайдану” сумно без силовиків. І їх – трохи залишилось…

“МіхоМайдану” сумно без силовиків. І їх – трохи залишилось…

Аналітика
2277
Ukrinform
Укрінформ дізнавався, який стан справ на площі Конституції під Верховною Радою після відкликання звідти правоохоронців

31 жовтня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зробив гучну заяву з приводу зняття охорони з-під Верховної Ради. “Витрачати державні ресурси і охороняти далі цей мотлох під Радою - більше не маємо наміру. Дав команду зняти сили МВС з охорони периметра "масового протесту в 30 осіб” - повідомив міністр на своєму Facebook.

Ця заява дещо шокувала — а чи не заохочують таким чином мітингувальників штурмувати Раду? Як це, лишати депутатів наодинці з натовпом, який би він там не був? Відтак, 1 листопада, у середу, Укрінформ вирішив перевірити, що ж відбувається в наметовому містечку в перший день без охорони парламенту. І принагідно перевірити, чи дійсно звідти відкликано всіх силовиків?

11.00. Кореспондент “Укрінформ” прибув під Верховну Раду. Метрів за 200 від метро “Арсенальна” уже видніється наметове містечко, точніше його частина, та, що на проїжджій частині вулиці Грушевського. На вході в табір зустрічає чоловік з самооборони містечка і просить показати вміст рюкзака. Поряд з ним стоять три жіночки передпенсійного віку і жваво спілкуються на “життєві” теми. Ані поліцейських, ані нацгвардійців не видно. Таки зняли?

Оминувши “КПП”, бачимо будівлю Парламенту, оточену металевою огорожею. Там, де раніше стояли “нацгвардійці”, тепер припарковано кілька Мерседесів, а загалом — порожньо.

І поліцейські, і нацгвардійці: вони є, хоч і в меншій кількості

Бачимо двох поліцейських, що стоять збоку, спілкуються з мітингувальниками. Скільки ж їх тут взагалі? Запитуємо одного з них і чуємо у відповідь:

- Та ось ті, кого ви тут бачите — це усі.

- Десь зо 20 хлопців?

- Ага.

А що ж з Нацгвардією?

Площа Конституції порожня, за винятком десятка мітингувальників і групи школярів, яких, судячи з усього, привезли сюди на екскурсію. Так само порожньо і на сцені, яка стоїть “обличчям” до вулиці Грушевського. А за сценою — автобус і дві “вантажівки” з синіми і чорними номерами. По периметру розташовано кілька солдатів з шевронами “Національна гвардія України”. Тобто Нацгвардія - у набагато меншій кількості – але є, «мотлох» охороняє. Одного з гвардійців вдалось розпитати.

- Збираєтесь їхати?

- Та ні, не збираємось.

- Так казали, що вас звідси прибрали...

- Частину прибрали, а нас лишили.

- А скільки вас тут зараз? Осіб 100, судячи з місткості автобусів?

- Десь так.

Там, де припарковано транспорт “нацгвардійців”, - дуже брудно. Збоку від автівок просто посеред дороги — купи сміття. І це при тому, що смітники — метрів за 20 від них. Між іншим, на самій площі і в наметовому містечку, зокрема — досить таки прибрано, сміття не помітно.

Протестувальників – стільки же: до 300-т осіб

Вертаємось на площу Конституції. Людей — дуже мало, близько 50 осіб. Троє сидять біля “медіа-центру”, з десяток — біля “мобілізаційного пункту”, п’ятеро — біля польової кухні. Ще людей 20, серед яких здебільшого фотографи та журналісти, - гуляють площею.

Між іншим, польова кухня — лише одна, їжу готують три кухарі. Судячи з цього, можемо припустити, що “протестантів” і тих, хто тут підгодовується – осіб 200-300.

Рухаємось далі - до виходу на вулицю Садову (де розташовані Комітети Верховної Ради) — на паркані сидять четверо охоронців з самооборони, курять і п’ють каву.

- Доброго дня, хлопці!

- Вітаю! Ви щось шукаєте? - запитав один з них.

- Ні, я так. Щось у вас тут людей малувато, чи то так здається?

- Здається. Людей більше, але вони сидять в наметах. (І дійсно, на вулиці +1 градус та вітряно. - Авт.) Але приходьте 7-го числа (початок пленарного тижня Верховної Ради) - буде дуже багато!

- А правоохоронців скільки?

- Та менше ніж було, нам немає різниці.

Нашу розмову передаю в перекладі, бо спілкувалися ми російською. Загалом, на площі Конституції мітингувальники спілкуються переважно «мовою окупанта» (так написано на одному з наметів). Помітно і кілька грузинів, які між собою – говорили грузинською. А української мови — не чутно взагалі. Дивно. Чи не так?

Щоб кияни не образились…

А наметів перед Парламентом — багатенько. “На око” - від 70 до 100 штук. “Миколаїв”, “Херсон”, “Січ”, Батальйон “Донбас”... В деяких люди дійсно сидять, гріються. По кілька осіб. Якщо в середньому по двоє-троє на один намет, то вийде – 200-250. Якщо додати ти, хто ззовні, або стоїть в охороні – десь 300 осіб і вийде. 7-го числа вони і ті, хто приєднаються вийдуть на площу і далі вимагатимуть створення антикорупційного суду, прийняття нового виборчого законодавства і решту бажаних для країни речей, з якими влада очевидно запізнюється. Так що, коли отак, без ексцесів, то чому б на неї не тиснути, навіть при послабленій охороні?

Тільки вул. Грушевського від наметів треба було б звільнити. У Києві з транспортом погана ситуація: Набережна на ремонті і проїзд по Грушевського – дуже потрібний. Якщо організатори «МіхоМайдану» до них не прислухаються, то кияни можуть сильно образитись з усіма наслідками, що з цього витікають. Чи може, на це й робиться розрахунок?

Микола Романюк, Київ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>