30 жовтня: народний календар і астровісник

30 жовтня: народний календар і астровісник

1071
Ukrinform
Сьогодні Осії колісника; час міняти резину і кудись пірнати.

Нині Церква згадує мучеників безсрібників Косми і Даміана, а також старозавітного пророка Осії. Святий пророк жив в Ізраїльському царстві незадовго до загибелі Ізраїлю. Осія ревно боровся з ідолопоклонством, навертаючи серця своїх співгромадян до Господа. У нього була непроста доля – дружина йому немилосердно зраджувала, а потім і взагалі кинула. Часто він голодував і ночував там, де застане його ніч. Цей старозавітний пророк є автором Книги пророка Осії, а також однієї з найвідоміших і найзначущих для всіх християн фраз: «Де, смерте, жало твоє? Де, шеоле, твоя перемога?» (Ос. 13:14)

На Осії українці остаточно прощалися з літнім видом транспорту – возом. Цього дня вози оглядали, лагодили і затягали у хліви чи сараї. Процедура була схожа на нинішню заміну літніх шин на зимові. «У цей день колесо з віссю прощається», – казали українці. Або: «Віз у засторонок поліз, а сани ще не заніс», «Жовтень ні колеса, ні полоза не любить, бо їде на рябій кобилі». До речі, жодних вимог в українському законодавстві щодо обов’язкової заміни шин згідно з сезоном – немає. Лише рекомендація у Правилах дорожнього руху.

З Днем ангела вітайте Андрія, Олександра, Анатолія.

Сьогодні 11-ий місячний день, який вважається одним із найпотужніших і найкращих днів місяця. Нині енергетичні резервуари космосу у вільному доступі, отже не дрімаймо! Супутник Землі перебуватиме у невловимих і прекрасних Рибах, тож і ми маємо пірнути у новий робочий тиждень легесенько і хутесенько як ті карасики в дніпровські води. Головне – хижій щуці на обід не потрапити. Під час ухвалення рішень треба бути обережним, зважаючи всі за і проти, в іншому разі можна припуститися фатальної помилки. Час самоконтролю, концентрації на меті, управління енергією. Вдалий день для зміни роботи, переселення, подорожі, помірних фізичних навантажень. Категорично забороняється сачкувати, а також розпочинати щось надважливе.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1920 –  -16,7 а найтеплішим у 1960 – 17,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>