"Мовну" статтю в освітньому законі треба деталізувати - Гриневич

"Мовну" статтю в освітньому законі треба деталізувати - Гриневич

526
Ukrinform
Вільне володіння українськими школярами державною мовою, незалежно від приналежності до національної меншини, не може бути предметом компромісів.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у рамках круглого столу за участю представників польської меншини та шкіл з польською мовою навчання на тему: «Питання мови в Законі України «Про освіту», повідомляє прес-служба Міносвіти

«Ми готові до обговорення імплементації статті 7 закону «Про освіту», віддали її на експертизу Венеційській комісії, але є межа, якою ми не поступимося – ми маємо навчити дітей вільно володіти українською, і це не може бути лімітовано жодними порадами», - наголосила Гриневич. 

Вона підкреслила, що мовна стаття закону «Про освіту» є дуже загальною та потребує більшої деталізації в наступних документах.

«Наприклад, питання викликає слово «може» у 4 пункті статті закону, яка дає право вивчати предмети рідною мовою, якщо вона належить до мов ЄС. Може – це не гарантія. Така думка лунає. Однак потрібно розуміти, що ці норми виписані для усього спектру освіти - від дошкільної до вищої освіти. В університетах - може, у шкільній - певні гарантії будуть виписані в законі «Про загальну середню освіту», – пояснила міністр.

Гриневич зазначила, що МОН зараз активно працює над новими програмами та підручниками української мови. Вона закликала представників шкіл-практиків, які сьогодні навчають дітей, долучитися до цього процесу.

Як повідомлялося, Україна та Польща підписали декларацію щодо логіки імплементації мовної статті закону «Про освіту». 

Згідно з офіційною статистикою, в Україні навчається близько 400 тисяч дітей національних меншин у 735 навчальних закладах. У 2016/2017 навчальному році функціонувало 2 дошкільні навчальні заклади з вихованням польською мовою. Загалом польською мовою у дитсадках виховуються 137 дітей. Натомість у загальноосвітніх навчальних закладах польською навчається 1 тис. 785 учнів, вивчають польську мову як предмет 45 тис. 964 учні, у тому числі, як другу – 27 тис. 636 учнів.

Читайте також: Гриневич хоче перевести школи нацменшин у “систему 60 на 40”

У Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях функціонують 5 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та українською мовами, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та російською мовами (Івано-Франківськ, 1-4 класи).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>