В Україні створять електронний реєстр листків непрацездатності

В Україні створять електронний реєстр листків непрацездатності

2081
Ukrinform
Мінсоцполітики, Міністерство охорони здоров'я, Фонд соціального страхування спільно з проектом "Разом проти корупції" розпочнуть роботу над створенням електронного реєстру листків непрацездатності.

Про це повідомляється на сторінці  урядово-громадського проекту "Разом проти корупцїї" в мережі Facebook

"Понад 7 млн паперових лікарняних видають в Україні щороку. Примітно, що 20% з них – видані з порушеннями або сфальсифіковані, адже чимало пацієнтів для довідки симулюють різні хвороби. Це означає, що як держава, так і бізнес часто втрачають кошти, доплачуючи своїм працівникам. Найближчим часом представники Фонду соціального страхування України з представниками Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства соціальної політики України та наші експерти розпочнуть роботу над створенням сервісу для електронного реєстру листків непрацездатності", - йдеться у повідомленні. 

Читайте також: МОЗ: найвищий показник захворюваності на грип - у Київській області

Зазначається, що станом на сьогодні в Україні діє понад 8 тис. лікарень, які видають лікарняні, при цьому лише половина з них мають комп’ютери для запровадження електронного обігу документів. Втім система працюватиме таким чином, що для функціонування майбутнього електронного обігу лікарняних потрібен хоча б один комп'ютер у лікарні, який під'єднаний до мережі Інтернет. Лікар матиме доступ лише до своїх записів, в той час як головний лікар – до всіх записів, зроблених у медустанові, а вже контрольна організація та МОЗ – до всієї бази даних.

Запровадити електронні лікарняні можна буде вже за рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>