Розенблат міг отримати диппаспорт на основі фальшивих документів - НАБУ

Розенблат міг отримати диппаспорт на основі фальшивих документів - НАБУ

Укрінформ
Національне антикорупційне бюро України підозрює, що дипломатичний паспорт народному депутату Бориславу Розенблату було видано на основі підроблених офіційних документів, у зв'язку з цим відкрито нове кримінальне провадження.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Законність підстав отримання народним депутатом Бориславом Розенблатом дипломатичного паспорта, вилученого детективами НАБУ 19 жовтня, перевірятимуть в рамках окремого кримінального провадження. Відомості про початок розслідування внесені детективами Бюро до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ зазначили, що, за версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради України, діючи за попередньою змовою з народним депутатом Розенблатом із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів.

Зокрема, за інформацією НАБУ, службові особи управління забезпечення міжпарламентських зв’язків Апарату ВР направили на адресу департаменту Консульської служби МЗС лист із проханням видати дипломатичний паспорт народному депутату Розенблату, який нібито мав з 18 по 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю.

"На підставі цього листа "у зв’язку з виїздом у службове відрядження" народному депутату видали дипломатичний паспорт. 19 жовтня народний депутат використав документ із особистою метою – для виїзду до Федеративної Республіки Німеччина", - зазначили в Антикорупційному бюро.

Читайте також: Справа Розенблата: НАБУ занепокоєне зволіканням судді

Як повідомляв Укрінформ, Розенблата підозрюють в отриманні хабарів від представника іноземної компанії за сприяння в видобуванні бурштину. Детективи НАБУ, зокрема, затримали охоронця Розенблата під час одержання 200 тис. дол. хабара, які призначалися депутатові за сприяння ліцензуванню видобування бурштину.

16 жовтня сплив термін дії запобіжного заходу щодо Розенблата.

19 жовтня детективи НАБУ затримали Розенблата в аеропорту "Київ" (Жуляни) і обшукали. Сам Розенблат заявив, що збирався виїхати за межі України на три дні і повідомляв заздалегідь про це НАБУ і Генпрокуратуру.

Натомість детективи НАБУ стверджують, що проведені слідчі дії стосовно Розенблата в аеропорту запобігли вивезенню за кордон матеріалів, важливих для розслідування так званої "бурштинової справи".

При цьому, за твердженням детективів, Розенблат намагався виїхати до Німеччини за дипломатичним паспортом, який йому видали 17 жовтня нібито для поїздки в Ізраїль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-