Марш за права тварин: в Україні збирають підписи на захист чотирилапих

Марш за права тварин: в Україні збирають підписи на захист чотирилапих

Фото
Укрінформ
У Києві, Львові, Харкові та низці інших українських міст у неділю, 15 жовтня, проходить марш за права тварин.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявляють організатори заходу, марш покликаний об’єднати зоозахисну спільноту та «заявити владі і громадськості, що тисячі українців готові боротися за гуманність і права тварин».

Учасники маршу закликають владу запровадити дієві механізми боротьби з живодерами, звернути увагу українців на гуманне ставлення до тварин. Люди скандують гасла «За гідне покарання для живодерів!», «За справжні закони на захист тварин!», «Захист тварин – справа честі людей» та інші.

Крім того, організатори збирають підписи під «Універсалом за права тварин».

За даними Радіо Свобода, до маршу долучилися столиця та більшість великих міст України - Одеса, Дніпро, Харків, Львів.

Як повідомляє Громадське, Ініціатор UAnimals Олександр Тодорчук стверджує, що марш всеукраїнський, і 15 жовтня він проходить в 17 містах країни. 

Раніше очікувалося, що на марш за права тварин вийдуть жителі в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Миколаєві, Рівному, Ужгороді, Запоріжжі, Кривому Розі, Івано-Франківську та Маріуполі.

Читайте також: Поліція нарахувала на Марші Слави 10 тисяч учасників

У серпні президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає суворіше покарання за правопорушення проти тварин. Новий закон передбачає накладення штрафу від 300 до 500 неоподаткованих прожиткових мінімумів, згідно зі статтею 299 Кримінального кодексу України («Жорстоке поводження з тваринами», також карається позбавленням волі від п’яти до восьми років. Розмір штрафу і строки позбавлення волі збільшені.

Водночас зоозахисники вважають, що чинні українські закони занадто м’які до тих, хто кривдить живі істоти.

4 жовтня в світі відзначають День захисту тварин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-