12 жовтня: народний календар і астровісник

12 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині Феофана Милостивого; чи врятує світ альтруїзм і чи варто влаштовувати сьогодні свято власному шлунку. 

Цього дня Церква згадує Феофана Милостивого. Цей святий жив колись давно на території нинішньої Сирії. Він був доволі заможним громадянином і уславився своєю неймовірною щедрістю й добротою. Феофан завжди з радістю давав милостиню, позичав направо і наліво гроші, годував і одягав усіх, хто його про це просив. Жебраки, нужденні, а також усілякі пройдисвіти, які були не проти поживитися за чийсь рахунок, обліплювали його будинок, наче мухи мед. Невдовзі Феофан збіднів, а також захворів на страшну хворобу. Його тіло розпухло і вкрилося ранами. Лікарі й глянути не хотіли на хворого, у якого не було й копійки грошей. Феофан дуже страждав і мучився. Але по смерті праведника виявилося, що на його тілі не залишилося жодної рани, а мощі виділяють духм’яне цілюще миро.

У давнину на Феофана спостерігали за листям. Якщо листя з дуба й беріз опаде чисто – легкий рік, нечисто – на сувору зиму. Та й взагалі – пізнє опадання листя свідчило про важкий рік. А найлегше було передбачати майбутню зиму за цибулею. Якщо лушпиння на цибулі тонке – зима буде теплою, а грубе та з багатьма «застьожками» – холодною.

З іменинами вітайте Івана і Феофана.

Сьогодні 22-ий місячний день з пасивною енергетикою і його варто провести під прапором альтруїзму. «Любов і співчуття – наша життєва сила», - каже Далай-лама. Як відомо, егоїзм – домінуюча сила в природі, але альтруїзм зустрічається і там. Його демонструють не тільки вищі примати, але й інші тварини. Приміром, польові миші в скрутних обставинах дуже зворушливо втішають одна одну. Щоправда, механізми альтруїзму (як людського, так і в природі) ще не віднайдені. Існують тільки декілька теорій щодо його походження. Втім, як би там не було, нам слід хоча б час від часу будити в собі «доброго ангела природи». Чудовий і досить плідний день для наук і творчості. Ймовірно, що ваші зусилля будуть відзначені. Обов’язково потіште себе якимись смаколиками, та й взагалі, влаштуйте справжнє гурманське свято. І не думайте про калорії!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 році:  -4,9; а найтеплішим у 1907 – +24,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-