Телешун поділився "рецептом", як повернути довіру людей до інститутів влади - 10.10.2017 17:47 — Новини Укрінформ
Телешун поділився "рецептом", як повернути довіру людей до інститутів влади

Телешун поділився "рецептом", як повернути довіру людей до інститутів влади

459
Ukrinform
Реформа системи державного управління повинна зменшити прірву між політичними елітами та суспільством, а також повернути довіру населення до інститутів влади.

Так вважає директор інституту державної служби та місцевого самоврядування Національної академії державного Управління при Президентові України, професор, доктор політичних наук Сергій Телешун.

В інтерв"ю Укрінформу він, зокрема, заявив: "Як і у всьому світі, в Україні зростає прірва між політичними елітами та суспільством, а також втрата довіри населення до інститутів влади. Мінімізувати ці ризики повинна реформа системи державного управління, яка потребує зміни акцентів у наданні публічних послуг громадянам – інститутами держави, а не навпаки". 

Водночас, за словами науковця, "концентрація енергії змін у проведенні реформ потребує не тільки політичної волі у вигляді легітимного політичного насильства, а й здорового професійного глузду, критичного реалізму та політичної, адміністративної і кримінальної відповідальності. Лікарське  «Не нашкодь!» потрібно поєднати з тезою "А що і кого лікуємо, лікарю?"". 

"Зрозуміло, що суспільних проблем безліч – і їх варто вирішувати оперативно, але з урахуванням першорядності проблем ресурсного, інституційного та інституціонального забезпечення", - переконаний Телешун. 

Читайте також: Фонд Порошенка і Мінрегіон створять мережу інклюзивних центрів - меморандум

За його словами, "формувати стратегію розвитку держави і суспільства у вигляді ефективної публічної політики, без розуміння механізму їхньої діяльності можуть тільки політичні демагоги і авантюристи, професійні невігласи або навіть провокатори. Можливо, це буде не сучасно, але варто згадати, що говорив Гегель, аналізуючи базові принципи  ефективного громадянського суспільства: крім приватної власності і політичних свобод особистості варто дати громадянинові відчуття «публічності»  і «загальної поінформованості» у проведенні реформ. Не плутати з ерзац-замінником соціальних реформ – інформаційним популізмом «славоністів» та «зрадофілів».

 Телешун зазначив, що "участь у реформах, доступ до реформ та ресурсів щодо їх впровадження, отримання персоніфікованих наслідків від реформ у виглядів сервісних послуг, створюють у громадян відчуття причетності до змін і формують суспільну думку щодо їх підтримки, легітимності й незворотності". 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>