Луценко: Оскарження у суді підозри – лазівка для тих, хто має гроші

Луценко: Оскарження у суді підозри – лазівка для тих, хто має гроші

Укрінформ
Повернення до життя норми КПК щодо можливості оскарження до слідчого судді рішення (повідомлення) про підозру буде великою помилкою, бо це може призвести до масових скасувань справ стосовно корупціонерів.

Таку думку генеральний прокурор Юрій Луценко висловив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З моєї точки зору, це помилка, бо сам статус документа під назвою підозра введений саме для того, щоб людина знала, що слідчі працюють щодо неї у такому-то напрямку. В даному випадку оскаржити підозру, обгрунтування якої ще належить знайти слідчим, коли ми дозволяємо її оскаржувати. Тобто людина отримує підозру, приходить до суду і каже, що ця підозра необгрунтована. Вона не може бути обгрунтована, бо інакше вона б називалася обвинувальним актом. Тому це, з нашої точки зору, лазівка для тих, хто має гроші, і це може призвести до масових скасувань, особливо корупційних справ», - сказав Луценко.

Загалом же Луценко не вважає великою проблемою внесення змін до низки кодексів. Він вважає, що там є жорсткі, але прийнятні строки для слідства. За необхідності їх можна продовжити. Можливе також продовження строків слідства.

«Але проблема в тому, що стають більш жорсткими умови замовлення експертизи. Тепер вона робиться виключно у суді», - додав генпрокурор. За таких умов, зазначив він, необхідно значно збільшити штат експертів.

Читайте також: Держвиконавець вимагав хабара в банківського боржника

Як повідомляв Укрінформ, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу. Після цього ряд депутатів і юристів заявили, що до прийнятого закону нардеп-"радикал" Андрій Лозовий вніс поправку, яка, на думку противників цих змін, дасть змогу уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів за злочини проти майданівців. 5 жовтня заступник голови комітету Верховної Ради з судочинства Леонід Ємець заявив, що скандальна поправка депутата Лозового не потрапила до Кримінально-процесуального кодексу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-