ІМІ порахував випадки перешкоджання журналістам з боку місцевої влади

ІМІ порахував випадки перешкоджання журналістам з боку місцевої влади

Укрінформ
Інститут масової інформації зафіксував у цьому році 4 кричущі випадки порушення прав журналістів представниками місцевого самоврядування.

Про це повідомив медіа-юрист IMI Максим Ратушний на прес-конференції в Укрінформі.

"Дослідження показало, що ситуація із забезпеченням вільного доступу журналістів до органів місцевого самоврядування на території України є дуже неоднорідною. По-друге, під час дослідження крім юридичного аналізу регламентів або положень про акредитацію, там, де вони були, також бралися до уваги статистичні дані щодо перешкоджання журналістам, які мали місце в 2017 році. А такі були. Це як мінімум 4 випадки - це три ради (дві міські, одна обласна), де з боку представників органів місцевого самоврядування вчинялися фактично злочинні дії проти журналістів", - підкреслив Ратушний.

Як зазначалося, ці випадки сталися у Львівській ОДА, Миколаївській та Одеській міськрадах.

Зокрема, у Львові під час засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я депутат ОДА від БПП Іван Лабай самовільно видалив аудіозапис комісії, який журналістка Gal.info робила на власний мобільний телефон.

Читайте також: В Україні вдвічі погіршилася ситуація з доступом до інформації – ІМІ

У Миколаєві депутат міськради від партії "Наш край" Владислав Ситін, намагаючись силою виштовхати журналіста інтернет-видання "Свідок.інфо" з кабінету секретаря міськради, вдарив його дверима.

В Одесі охорона та поліція тривалий час не пускали журналістів низки видань на сесію міськради. Охорона міськради поводилася агресивно, штовхала та перешкоджала професійній діяльності журналістів. Ще один випадок стався, коли мер Одеси Геннадій Труханов вирвав з рук кореспондента видання "Мегафон" телефон після прохання журналіста прокоментувати деякі висловлювання мера на адресу відомої місцевої екозахисної організації "Зелений лист".

Фото: telekritika

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-