Саакашвілі попросив “політичного притулку” в Україні ще 11 вересня — адвокат

Саакашвілі попросив “політичного притулку” в Україні ще 11 вересня — адвокат

Оновлено
Укрінформ
Екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі подав прохання про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Про це повідомив його адвокат Маркіян Галабала кореспондентові Укрінформу.

"Заява до головного управління Держміграційної служби у Львівській області була подана ще 11 вересня. Термін її розгляду - 24 години. Проте відповіді донині немає!" - підкреслив адвокат.  

За словами Галабали, Саакашвілі просить про статус особи, яка потребує додаткового захисту.

 "Політичний притулок - це побутова назва цього статусу", - сказав Галабала.

Читайте також: Луценко розповів про перешкоди для екстрадиції Саакашвілі

Як повідомлялося, екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Саакашвілі очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня Президент позбавив його українського громадянства. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію Саакашвілі.

На початку вересня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що Україна розпочала екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі.

Наразі Саакашвілі перебуває в Україні, фактично прорвавшись через кордон 10 вересня у супроводі депутатів та своїх прибічників.

У вівторок, 3 жовтня, генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що в української влади є перешкоди для негайної екстрадиції Саакашвілі на батьківщину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-