Виняткового нічого не відбувається – триває війна. Й допоки є сили – треба йти

Виняткового нічого не відбувається – триває війна. Й допоки є сили – треба йти

Блоги
6882
Ukrinform
Сприйняти цей виклик нам заважає страх визнання воєнної дійсності

...Знищені склади боєприпасів, підірвані авто в центрі міста, замовні вбивства, озброєні банди, що розстрілюють і грабують людей, інфляція і дорожнеча, безробіття і еміграція, постійні втрати на фронті, зрада і дії ворожої агентури у вищих ешелонах влади – все це не має нас дивувати. Нічого виняткового не відбувається.

Відбувається війна.

І чим довше вона триватиме, тим більше ми насолоджуватимемося всіма її принадами. Світ все щільніше фарбуватиметься в чорно-білі кольори, інакомислення сприйматиметься дедалі вороже, міжусобиці ставатимуть дріб'язковішими, але агресивнішими.

Так завжди бувало в історії. І сприйняти цей виклик нам заважає страх визнання воєнної дійсності. Захищаючись від дамоклового меча можливої повномасштабної війни, ми сублімуємо свої фобії в розчарування світом, що нас оточує, в роздратування керманичами, чи тими, хто намагається їх змінити в політичній боротьбі.

Копирсання в болоті під ногами дає нам привід не дивитися вгору, на грозове небо.

Дрібні сварки й категоричні оцінки звільняють від необхідності оцінити все, що відбувається в його цілісності.

Бо важко і майже неприйнятно усвідомити, що все це надовго. Що тягар спаде лише тоді, коли закінчиться война... А коли вона закінчиться – не знає ніхто.

Можна, звичайно, вирішити все швидко. Підняти руки і здатися на милість ворога.

Зрештою і самогубство – вихід.

Але поки є сили, треба терпіти – і йти, іти – і терпіти... Допоки в очах сяє денне світло. Бо денне світло – це теж щастя. Бо людина, в яку скруту вона не потрапила б, завжди має в активі всесвіт свого внутрішнього світу, а нація – безмежні обрії своє історії й культури, історичного натхнення і образ майбутнього.

Розвіртуалізовуймося, друзі! Стане легше....

Євген Якунов
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>