Amnesty International засудила вирок Ільмі Умерову

Amnesty International засудила вирок Ільмі Умерову

790
Ukrinform
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала вирок Ільмі Умерову новим наступом російської влади на фундаментальні права людини і свободи в анексованому Криму.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У заяві правозахисників наголошується, що судовий процес над кримськотатарським активістом і винесений вирок стали черговим свідченням переслідувань критиків російської влади ц Криму. Директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук назвала це прямим порушенням свободи слова.

Читайте також: Україна висловила рішучий протест у зв'язку з цинічним вироком Умерову

​Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд 27 вересня виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова. Умерову призначено покарання – два роки колонії-поселення. Також Ільмі Умерову заборонено два роки займатися публічною діяльністю й виступати у ЗМІ.

Читайте також: Кримські татари Канади вимагають звільнити Умерова

Адвокат Микола Полозов вважає, що російська пенітенціарна система не зможе забезпечити належний медичний догляд Ільмі Умерову, у якого хвороба Паркінсона, цукровий діабет, ішемічна хвороба серця.

Колонія-поселення – різновид пенітенціарних установ у сусідній Росії, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також особи, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Такі установи, в основному, розташовані в лісових північних та східних регіонах Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-