28 вересня: народний календар і астровісник

28 вересня: народний календар і астровісник

6277
Ukrinform
Сьогодні Микити; чи запасатися олією і як довго лунатиме «Ода до радості». 

Сьогодні великомученика Микити, який жив у ІV столітті на берегах Дунаю. Його стратили через те, що навернув чимало язичників до християнства.

Після Здвиження природа по-справжньому готувалася до зимової сплячки. Колись у давнину о цій порі майже все з полів і городів українців було прибране. Хіба що пізні зимові сорти яблук подекуди меланхолійно погойдувалися на яблуневому гіллі у садках, та якщо осінь була теплою, морква і буряки «сиділи» в землі.

Але на сьогодні багато чого змінилося: і клімат, і саме сільське господарство. Приміром, зараз на повну потужність іде збирання соняшнику. Вже зібрано майже половина уражаю, який, між іншим, у цьому році значно поступається минулорічному… І хоч аграрії запевняють, що буцімто перейматися майбутніми цінами зайве, але українці підозрюють, що вони (тобто ціни) все ж полізуть вгору.

Цікавий факт: соняшник – один із символів України, належить до родини Айстрових. Його батьківщина – Північна Америка. До України він потрапив у середині ХVІІІ століття і ще якихось 100 років тому був відомий виключно як декоративна рослина… На сьогодні Україна посідає одне з перших місць у світі зі збору соняшникового насіння. Ця культура займає 13% усієї української ріллі.

З іменинами вітайте Микиту, Максима, Андрія, Григорія, Івана, Гната, Дмитра, а також Марію та Людмилу.

Сьогодні 8-ий і 9-ий місячні дні. Хоча й скромність у наші дні не є чеснотою, чи то пак чеснотою доволі старомодною, мало не притрушеною нафталіном, але нині, в один із днів зловісної Гекати, варто триматися саме її доволі тужливого берега. Може статися, що для когось оптимістична «Ода до радості» скінчиться саме сьогодні і в найнесприятливіший момент. Так само як і немає стовідсоткової гарантії того, що розпочаті амбітні справи матимуть супер-пупер результат. Але це й добре, що на нашому шляху трапляються якісь форс-мажорні обставини. Прогрес потребує зламників-хакерів і хак-сценаріїв. Без цього він скочується в мейнстримову колію і піддається стагнації. Кажучи по-простому – стає болотом. Снам довіряти не треба, вони оманливі. Енергетичний центр – груди. Тож сильно не бийте себе в них.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1906 році: -1,2; а найтеплішим у 1927 – +29,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>