24 вересня: народний календар і астровісник

24 вересня: народний календар і астровісник

1969
Укрінформ
Феодора прийшла – дощі привела; чи варто сьогодні байдикувати і до чого сниться дорога. 

Сьогодні преподобної Феодори Александрійської, яка жила наприкінці V століття. Життя цієї святої гідне роману чи екранізації. Молода вродлива заміжня жінка щасливо жила в шлюбі. Але в неї до нестями закохався один дуже заможний місцевий городянин. Що він лишень не робив, аби схилити до перелюбу Феодору! Зрештою, найняв дуже досвідчену звідницю, яка хитрощами переконала молоду жінку, що якщо вчинити перелюб уночі, то жодного гріха в тому не буде. Мовляв, Господь не поставить за вину те, що робиться в темряві. Наївна Феодора послухала стару брехуху й зустрілася з залицяльником… Але пережити мук совісті та докорів сумління після зради не змогла. Вона залишила чоловікові записку зі щиросердним зізнанням і вибаченням, переодягнулась у чоловіче вбрання і пішла з дому. Згодом вона під ім’ям Феодор стала ченцем чоловічого монастиря.

На Феодори втретє зустрічали осінь. «Всякому літу приходить кінець», - з сумом констатували наші пращури, а ще додавали: «Феодора прийшла – дощі привела».  Починалася середньоосіння негода: затяжні холодні дощі, важкі тумани, сльота. Якщо на Феодори була погожа погода – селяни поспішали докопати коренеплоди: моркву і буряк – одні з головних інгредієнтів українського борщу.

З іменинами вітайте Сергія, Германа, Миколу, Віктора, Дмитра.

Сьогодні 5-ий місячний день, який є одним із важливих у першій місячній фазі, оскільки передбачає внутрішню трансформацію, зміни. Місяць у непередбачуваному Скорпіоні, тож день має активну енергетику. Не бійтеся виявляти почуття й емоції. День сприятливий для тих, хто полюбляє аналізувати і планувати. Легковажні, ті, хто живе за принципом: «Якось буде», можуть зіткнутися з суттєвими труднощами. Думайте про майбутнє, плануйте, прикидайте, що й як зробити краще. Попри вихідний, байдикувати сьогодні не бажано. Ідеальними будуть помірні фізичні навантаження. Добре, коли сниться дорога – це вказує на ваш внутрішній розвиток.

Згідною з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1881 році: -2,2; а найтеплішим у 2015 – 30,0.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-