Гроші Януковича: Тransparency позивається до ГПУ через засекречення вироку

Гроші Януковича: Тransparency позивається до ГПУ через засекречення вироку

521
Укрінформ
Transparency International в Україні вимагає оприлюднити вирок суду щодо конфіскації 1,5 млрд дол. "злочинної організації Януковича" і подала до суду на ГПУ, Військову прокуратуру сил АТО та ДП "Інформаційні судові системи".

Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

"Представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International в Україні звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом проти Генеральної прокуратури України, Військової прокуратури сил АТО та ДП "Інформаційні судові системи"  для скасування незаконних рішень по засекреченню судового вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів "злочинної організації Януковича". ТІ Україна вимагає оприлюднити цей вирок суду", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, минуло майже шість місяців, відколи Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів колишнього режиму. Рішення суду, за яким ці кошти були арештовані, досі не оприлюднено. Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже, по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно може бути оскарженим. Секретаріат Transparency International  та його українське представництво  вже зверталися до  українського парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Однак представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обгрунтування своєї позиції народним депутатам. Замість цього українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у "зриві оборонного замовлення" від голови оборонного комітету ВР.

Читайте також: Луценко про "гроші Януковича": ГПУ готова конфіскувати ще $200 мільйонів

Державне підприємство "Інформаційні судові системи", яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що сама ж і визнала це рішення державною таємницею.

Для того, аби все-таки домогтися від органів влади раціональних пояснень стосовно причин очевидних порушень вимог законодавства, Transparency International Україна вимушена була звернутись до Окружного адміністративного суду Києва з позовом. ТІ Україна вимагає скасувати незаконні рішення щодо секретності та зобов’язати державні органі нарешті продемонструвати суспільству відповідний вирок суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-