Марина Порошенко і Бріжит Макрон домовилися спільно розвивати інклюзивну освіту

Марина Порошенко і Бріжит Макрон домовилися спільно розвивати інклюзивну освіту

800
Ukrinform
Перші леді України і Франції Марина Порошенко і Бріжит Макрон домовилися про співпрацю між двома країнами у питанні розвитку інклюзивного освітнього середовища. 

Про це інформує Президент Петро Порошенко у Facebook

"Марина разом із Бріжит Макрон домовилася про співпрацю між Україною і Францією у питанні розвитку інклюзивного освітнього середовища", - зазначив він.

За словами Президента, перші леді наголосили, що інклюзивна освіта – це один із ключових чинників формування ХХІ століття як епохи толерантності й рівноправ’я. "Адже навчання дітей з особливими освітніми потребами у звичайній школі зі своїми однолітками – це необхідність, яку добре розуміють у Європі та світі", - наголосив глава держави.

Читайте також: Освіта для дітей з особливими потребами: Київщина долучилася до проекту

Як повідомляв Укрінформ, 5 липня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", який Верховна Рада ухвалила 23 травня. Цим законом, зокрема, закріплюється право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надається їм можливість здобувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від "встановлення інвалідності".

Також передбачається можливість запровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання; визначаються поняття "особа з особливими освітніми потребами", "інклюзивне навчання"; надається можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

Документ розроблено відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яку Україна ратифікувала у 2009 році.

Впровадження інклюзивної освіти в Україні розпочалося торік у Запорізькій області. Як повідомляла у травні 2017 року Марина Порошенко, за 2016-2017 навчальний рік кількість інклюзивних шкіл у Запорізькій області зросла у 8 разів, а кількість інклюзивних класів - у 12 разів, кількість учнів в цих класах - у 15 разів.

До проекту, який підтримує Благодійний фонд Порошенка, з 1 вересня долучаться ще 4 регіони - Чернігівська, Хмельницька, Дніпропетровська та Житомирська області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>