Бойовики четвертий місяць утримують журналіста Асєєва в ізоляції - ООН

Бойовики четвертий місяць утримують журналіста Асєєва в ізоляції - ООН

517
Ukrinform
Утримуваному в полоні в підконтрольному бойовикам Донецьку журналісту Станіславу Асєєву (Васіну) четвертий місяць не дозволяють спілкуватися із зовнішнім світом.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзера на презентації доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На території, що контролюються озброєними групами, громадяни, які відкрито висловлюють свої проукраїнські погляди, продовжують зазнавати залякувань або наражаються на фізичну небезпеку. Добре відомого блогера (Станіслава Асєєва - ред.), який пише про життя на контрольованій озброєними групами території самопроголошеної "ДНР", тримають під вартою без права зв'язку із зовнішнім світом з початку червня", - сказала Фрейзер.

Вона зазначила, що представники Моніторингової місії ООН з прав людини задокументували на підконтрольній бойовикам території випадки, коли людей тижнями утримували без можливості спілкування із зовнішнім світом, часто в одиночних камерах. А в цей час членам їхніх сімей, які зверталися з вимогою контакту із затриманими, відмовляли у цьому, збільшуючи страждання людей.

За словами Фрейзер, подібна практика може призвести до насильницького зникнення людей.

Читайте також: Україна вимагатиме в Мінську доступу координатора ОБСЄ до журналіста Асєєва

"Ми нагадуємо, що, згідно з міжнародним гуманітарним правом, насильницьке зникнення людей є абсолютно забороненим", - підкреслила голова Моніторингової місії ООН.

Як повідомлялося, Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку. Із 2 червня зв'язок з ним зник.

Пізніше бойовики заявили, що Асєєва затримали за звинуваченням у "шпигунстві".

8 вересня представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко поінформувала, що бойовики підтвердили наявність імені журналіста Асєєва у списках на обмін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-