10 вересня: народний календар і астровісник

10 вересня: народний календар і астровісник

1230
Укрінформ
Сьогодні угодників Божих Києво-Печерських; якою буде зима і на що варто дивитися.

Сьогодні Собор преподобних отців Києво-Печерських, в Дальніх печерах (преподобного Феодосія), тобто своєрідний спільний день народження 49-ти Божих угодників, чиї мощі там спочивають. Канонізація всіх угодників лаври (і в Дальніх, і Ближніх печерах) відбулася в 1643 році за митрополита Петра Могили. Впродовж тривалого часу вони вшановувались як святі автономної Української Церкви. Російська Церква внесла їх у свої святці лише в 1762 році, коли серйозно взялася за привласнення української історії. З мощами пов’язана величезна кількість легенд і оповідок. Варто зауважити, що кияни досить ревно ставилися до печерських святих. У 1910 році, коли Синод РПЦ ухвалив рішення про перенесення нетлінних останків святої Єфросинії Полоцької до Полоцька, Київ просто шаленів від обурення. Місто одразу ж наповнився чутками про гнів Божий за подібне святотатство. Незабаром, наче в підтвердження цих похмурих прогнозів, помер у муках митрополит Антоній, який власне й благословив перенесення мощей княгині, а Полоцьк вигорів майже дощенту…

В давнину о цій порі завершувалося збирання конопель і перевезення снопів до стаєнь. Українці готувалися до зустрічі зими. Існувала й прикмета: «Якщо листя ще міцно тримається на деревах, то зима буде люта».

Серед іменинників сьогодні Григорій, Федір, Веніамін, Захар, Тимофій, Володимир, Анна.

Сьогодні 20-ий місячний день. Місяць у трохи флегматичному Тільці. Найліпше сьогодні бути вдома, разом з близькими і рідними людьми. Один із кращих днів для духовного прозріння, а головна небезпека дня – нарікання на долю. Подивіться на власне життя, принаймні, з декількох позицій: з навколоземної орбіти, з висоти пташиного польоту, з точки зору мурахи, що повзає у вас під ногами. Можливо, тоді все стане на свої місця. Медитації пов’язані з небом, природою, грацією тварин.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1968 році: +4,1; а найтеплішим у 1909 – 31,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-