НСЖУ закликає Раду підтримати проведення слухань щодо безпеки журналістів

НСЖУ закликає Раду підтримати проведення слухань щодо безпеки журналістів

400
Ukrinform
Національна спілка журналістів України закликає парламент підтримати рішення Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, який рекомендує провести 1 листопада парламентські слухання на тему безпеки журналістів в Україні.

Відповідну пропозицію було прийнято на засіданні Комітету 6 вересня, повідомляє прес-служба НСЖУ.

"2 листопада весь світ відзначає Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів як нагадування владі про ті історії, які стосуються журналістів і не розслідувані. У нас таких історій теж багато, вони тягнуться всі 20 років. Якщо такі слухання хоч якось можуть зрушити розслідування, то я б запропонувала їх провести", - зазначила голови комітету Вікторія Сюмар.

З вимогою проведення спеціальних парламентських слухань з питань безпеки журналістів та стану свободи слова вперше виступила Національна спілка журналістів, зробивши відповідну заяву на День журналіста 6 червня. А звернення до Комітету парламенту з питань свободи слова щодо проведення восени парламентських слухань було надіслано НСЖУ у день річниці вбивства Павла Шеремета. Ініціативу спеціальних слухань з безпеки журналістів підтримала і омбудсмен Валерія Лутковська.

Читайте також: НСЖУ заявляє про п’ять випадків побиття журналістів за місяць

"Публічний звіт влади та керівників правоохоронних відомств про стан розслідування злочинів проти журналістів, про боротьбу із безкарністю є громадським тиском з метою отримання прецедентів покарання нападників на журналістів. Нам важливо упередити майбутні злочини проти працівників медіа", - наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Пропозицію Комітету ВР з питань свободи слова і інформаційної політики щодо проведення слухань з безпеки журналістів має затвердити Верховна Рада. У НСЖУ повідомляють, що готовність взяти участь у слуханнях виявляють міжнародні партнери Спілки журналістів - Міжнародна та Європейська Федерації журналістів, Бюро представника ОБСЄ з питань свободи слова та інші авторитетні організації, що захищають права журналістів.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-