Конфіскація грошей

Конфіскація грошей "Свободи": суд зволікає з розглядом справи – НАЗК

Укрінформ
Суддя Дарницького райсуду Києва вдруге перенесла розгляд провадження про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера політпартії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода".

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК).

"Судове провадження було відкрито на підставі протоколу, складеного уповноваженою особою НАЗК, щодо порушення порядку отримання внеску на підтримку політичної партії, а загальний розмір внеску, що підлягає конфіскації, становить 2 357 000 гривень. В судовому засіданні суддя Марія Шклянка оголосила про відсутність відповідача та наявність клопотання про перенесення розгляду через перебування на стаціонарному лікуванні. На попереднє судове засідання 28 липня представник ВО "Свобода" також не з’явився", - йдеться у повідомленні.

НАЗК вважає, що таким чином робиться все, аби затягнути розгляд справи.

Читайте також: НАЗК хоче усунути прогалини в антикорупційному законі

Як повідомлялося, департамент з питань запобігання політичній корупції НАЗК за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІV квартал 2016 року виявив порушення встановленого законом порядку отримання внеску на підтримку політичної партії. Зокрема, були виявлені невідповідності між прізвищами осіб, що здійснювали грошові внески, у звіті партії та у банківських виписках.

Після розкриття судом відомостей стосовно банківського рахунку "ВО "Свобода" Національне агентство виявило, що 11 платежів на загальну суму 2 330 900 грн були внесені протягом листопада-грудня 2016 року в касу банку головним бухгалтером політсили.

Також було встановлено, що вказана особа отримала через партійну касу ще 26 100 грн внесків від фізичних осіб, що підтверджується прибутковими ордерами.

Таким чином було порушено встановлений законом України "Про політичні партії в Україні" порядок отримання внеску на підтримку політичної партії. Відповідно до зазначеного порядку, грошові внески на користь політичної партії здійснюються через банківські операції особисто фізичними особами з встановленням установою банку персональної інформації щодо внескодавців. Відповідне порушення за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу на порушника з конфіскацією суми внеску на користь держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-