5 вересня: народний календар і астровісник

5 вересня: народний календар і астровісник

2209
Ukrinform
Сьогодні Лупи; свято у вовків, пиріжки з брусницею і чудодійна молитва.

Сьогодні Церква вшановує пам’ять мученика Луппа. Цей святий жив наприкінці ІІІ – початку ІV століття в Солуні та  був вірним слугою святого великомученика Димитрія Солунського. Саме йому Димитрій заповів роздати після своєї смерті все своє майно. Лупп також був присутнім і під час мученицької кончини свого пана. Він забрав закривавлений хітон і перстень великомученика і згодом за допомогою цих святинь здійснив чимало зцілень і див. За сповідування християнства Луппа невдовзі арештували, а потім і стратили.

В Україні на Лупи на Гуцульщині відзначали свято вовків (латиною вовк – lupus); крім доїння овець і корів, інших робіт, пов’язаних з тваринництвом, намагалися не виконувати. З цього часу починає облітати листя з осик. «Якщо падолист лягає горілиць – на холодну зиму, а долілиць – зима буде теплою. Пізній падолист – на суху осінь». Можливим був і перший приморозок. «Лупів мороз морозить ніс», – сміючись казали старші люди, адже серйозніші морози були ще попереду. А ще на Лупа господині пекли смачні пироги з брусницею. Саме о цій порі починається масовий збір цієї диво-ягоди і триватиме він аж до листопада.

Іменинники сьогодні Єфрем, Павло, Іван, Прокіп.

Сьогодні 15-ий місячний день. Не дуже сприятливий день, особливо в емоційному плані, адже перед тим як побачити завтра повний місяць, ми його сьогодні «відчуємо». Настав зловісний час Гекати, з її тонкими (іноді і грубими) спокусами, обманом, провокаціями і сварками «на рівному місці». Тож варто всіляко захищатися, практикуючи будь-які форми аскетизму і молитви. В іншому разі зазнаємо руйнування астрального тіла. На нас можуть очікувати випробовування з несподіваного боку. А ось молитва умиротворення: «Боже! Дай мені душевний спокій, аби прийняти те, що я в не в змозі змінити, мужність – змінити те, що можу, і мудрість, аби завжди відрізняти одне від іншого». На наших теренах вона стала популярною після виходу роману Курта Воннеґута «Бійня № 5», але її автор – один із найвідоміших американських протестантських проповідників ХХ ст. Рейнхольд Нібур.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1901 і в 1906 роках: +3,3; а найтеплішим у 2008 – 30,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-