4 вересня: народний календар і астровісник

4 вересня: народний календар і астровісник

1524
Укрінформ
Сьогодні Агафона; початок павутинольоту і «без праці нема життя й собаці».

Сьогодні мучеників Агафоника, Зотика і Феопрерія (Боголіпа). Колись у давнину  вірили, що на Агафона щезник допахкує свою люльку і з лісу виходить. Ходить він людськими дорогами та стежками, навідується і на людські обійстя. Полюбляє ману та блуд на подорожнього наводити, заводячи або у лісові нетрі, або ж на цвинтарі. Особливо це стосується тих, хто звірів убиває, дерева нищить, хто заздрісний та безпам’ятно загребущий. Потрапивши на обійстя, щезник снопи перекидає, худобу зі стайні випускає. Щезник – мастак на перевтілення. Його можна сприйняти за живу людину, за знайомого, родича, і лише добре придивившись, побачити, що то була омана… Щезник згадується в повісті «Тіні забутих предків»  Михайла Коцюбинського. 

На Агафона мають з’явитися перші осінні приморозки, які сприяють початку павутинольоту («бабиного літа»). А прикмети такі: «Якщо павутиння прилипає до рослин – на тепло»; «Мало павутиння – до сухої осені». Коли ж цього дня гожа ясна і тепла погода – тепло протримається ще 4 тижні.

Іменинники сьогодні Іван, Олексій, Олександр, Михайло, Федір, Анфіса.

Сьогодні 14-ий місячний день. Хто б подумав: сурми кличуть нас сьогодні не на суд божий, а на працю. І хто знає, що краще? Риторичне питання, але вибору і часу нема, натомість існує безапеляційне і невмолиме наче «Чорний квадрат» Малевича слово «треба». Вересень починається з високого енергетичного старту, отже про муркотливо-сонливий спокій на найближчі дні треба забути. Настав час для сильних і рішучих дій. Найпродуктивнішою буде праця в колективі – відпочинок і «відлинювання» сьогодні неприпустимі. Можливо комусь здасться, що ось, мовляв, все знову повертається на круги свої, а від того виникне трохи неприємне, наче біль під ложечкою, відчуття певної тавтології життя, але не варто впадати у відчай. Колесо життя має крутитися, ми – рухатися далі, й то є добре! 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1914 – 4,8, а найтеплішим у 1897 –  32,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-