Освітня реформа: Гриневич хоче "педагогічної свободи" для вчителя

Освітня реформа: Гриневич хоче "педагогічної свободи" для вчителя

1192
Ukrinform
Верховна Рада наступного тижня має розглянути в другому читанні законопроект «Про світу».

Про це заявила міністр освіти і науки лілія Гриневич, інформує прес-служба МОН.

«Новий закон «Про освіту», що був прийнятий парламентом у першому читанні у жовтні 2016 року, мають розглядати у Верховній Раді України наступного тижня - з 4 до 8 вересня», - сказала Гриневич.

Вона підкреслила, що з ухваленням закону багато потрібних освіті новацій стануть реальністю.

«Заклади матимуть, в першу чергу, звітувати за кошти, які вони отримали - і від бюджету, і від батьків. Тому що дуже важливим є зробити прозорим надходження усіх коштів. Ми прекрасно знаємо про те, що батьки часто потерпають від того, що у школі кажуть ніби щось потрібно профінансувати, бо це не профінансували місцеві органи влади. Важливо, щоб батьки бачили все фінансування, яке надходить до школи, розуміли, де можуть бути прогалини. Також потрібно пам'ятати, що внески батьків можуть бути виключно добровільними. Взагалі, за останні 2 роки бюджети органів місцевого самоврядування значно зросли через фінансову децентралізацію. Тому нам так важливо вивести на світло все, що отримує система освіти, аби в батьків не вимагали щось додаткове», - зазначила Гриневич.

За її словами, після ухвалення закону «буде автономія в програмах, змісті й буде автономія вчителя».

«Для нас дуже важлива педагогічна свобода вчителя. І, наприклад, новий держстандарт початкової освіти передбачає, що він описує результати навчання, а те, яким чином вчитель дійде до них - залежить від педагога. Але треба розуміти, що до цього треба бути дуже готовим. Вчитель повинен вміти творити цю програму. Ми, звичайно, роздамо вчителям модельні, кращі програми. Я впевнена, що впродовж кількох років наші вчителі навчаться творити програми самостійно», - зазначила Гриневич.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Андрій Парубій заявляв, що виступає за першочерговий розгляд парламентом після канікул освітньої реформи.

Читайте також: Новий стандарт початкової освіти впровадять у чотирьох школах Чернігівщини

Сьома сесія ВР восьмого скликання відкривається 5 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>