Рева каже, що пенсії більше не прив'язуватимуть до показників ПФ

Рева каже, що пенсії більше не прив'язуватимуть до показників ПФ

751
Ukrinform
Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що осучаснення пенсій дозволить Кабінету міністрів збільшувати пенсії понад рівень інфляції.

Про це інформує прес-служба Мінсоцполітики. 

"Осучаснення пенсій, тобто приведення їхнього розміру у відповідність до сучасних  показників розміру середньої зарплати за останні три роки, заплановано пенсійною реформою з 1 жовтня. Це призведе до суттєвого збільшення виплат тим громадянам, яким пенсії не перераховувалися уже багато років, що призвело до величезного розриву у розмірах пенсійних виплат", - розповів Рева.

За його словами, першим кроком після ухвалення законопроекту про пенсійну реформу у другому читанні стане проведення осучаснення пенсій для усіх без виключення пенсіонерів.

Читайте також: Підвищення мінімалки не завело бізнес "в тінь" - Порошенко

Міністр також пояснив, що індексація пенсійних виплат є збільшенням розміру пенсії на коефіцієнт зростання інфляції, що дозволяє збільшити виплати не більше зазначеного показника.

Натомість, осучаснення пенсій, підкреслив Рева, передбачає збільшення розміру пенсійних виплат із урахуванням двох показників - зростання індексу інфляції та збільшення розміру середньої заробітної плати по країні - що дозволить уряду збільшувати пенсії понад рівень інфляції.

За словами Реви, зростання зарплат створює відповідний ресурс для збільшення розмірів пенсійних виплат, "а отже таке збільшення пенсій повністю забезпечує умови стабільності Пенсійного фонду".

"Осучаснення пенсій це одна з основних складових пенсійної реформи, адже для запровадження цього механізму потрібно вносити комплексні зміни до чинного законодавства, що неможливо зробити поза рамками системної реформи. Таким чином, пенсійною реформою буде скасовано існуючу норму закону, яка приводить перерахунок пенсій у пряму залежність до наявності фінансових ресурсів, а зважаючи на дефіцит Пенсійного фонду, блокує можливість збільшення розміру пенсійних виплат", - заявив Рева.

Як повідомлялося, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" був ухвалений Верховною Радою 13 липня 2017 року в першому читанні.  Восени 2017 року очікується його розгляд у другому читанні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>