31 серпня: народний календар і астровісник

31 серпня: народний календар і астровісник

1088
Ukrinform
Сьогодні Флора і Лавра; підкова на щастя, а шабля на перемогу!  

Сьогодні останній день літа, завтра осінь. Пора густих вранішніх серпанків, солодких вечірніх димів, яскравих кольорів і запахів, медитативно-затяжних осінніх дощів і сяючих каштанів на мокрій бруківці. Старі люди колись казали: «літечко» (наче «платтячко»), тим самим наче наголошуючи на швидкоплинності та скороминущості цієї пори року. І жили: від першого цвіту – до першого колосу, від першого жовтого листу – до першого снігу; від Різдва – до Великодня, від Великодня – до Трійці, від Трійці – до Успіння, Здвиження, тощо. Тож насолоджуймося – за якихось пару тижнів сумуватимемо за літнім теплом, з ностальгією згадуючи схожі на сонних рептилій спекотні дні серпня.

В церковному календарі сьогодні мучеників Флора і Лавра. Ці ранньохристиянські святі були братами, будівельниками і спеціалізувалися переважно на будівництві храмів. Зароблені кошти брати роздавали нужденним, а також навертали до віри Христової язичників. Здавна Флор і Лавр вважалися покровителями коней. Існує версія, що начебто під час віднайдення мощей цих двох святих припинився мор свійської худоби. Найдавніший жіночий монастир Києва – Флорівський (ХVІ), що на Подолі, названий на честь святих мучеників Флора і Лавра. Знайти підкову цього дня було неабиякою вдачею.

Іменинники сьогодні Григорій, Євген, Михайло, Іван.

Сьогодні 10-ий і 11-ий дні місячного циклу. Одинадцятий день вважається енергетичним піком, Еверестом (чи то пак Говерлою) всього місячного циклу. Животворні сили землі поєднуються з силами неба, місячною енергією. Людина стає в цей час своєрідним провідником. Час наступу, експансії, гіперактивності. Аби мати зиск з тієї колосальної енергії, треба вміло нею управляти, в іншому разі вас понесе наче трісочку. Для сильної духом людини це час оновлення і росту, своєрідної «вогняної купелі», а для слабкодухої – пекельного подиху. Всі сили в цей період повинні бути спрямовані на примноження добра, на будівництво «храму душі». Сьогодні від нас вимагається мужність, сила, послідовність і віра в перемогу. Колись у давнину придворні астрологи саме на цю місячну добу радили правителям починати війни.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1966 – 5,4, а найтеплішим у 1908 –  33,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>