Порошенка просять створити посаду омбудсмена з питань нацменшин

Порошенка просять створити посаду омбудсмена з питань нацменшин

Резолюція
618
Ukrinform
Представники національно-культурних громад України закликають Президента запровадити посаду уповноваженого у справах національних меншин.

Про це йдеться у резолюції Всеукраїнської конференції «26 років Незалежності України: досягнення та перспективи розвитку державної етнонаціональної політики», ухваленої 28 серпня.

«Учасники Всеукраїнської конференції... вирішили звернутися до Президента України з проханням надати сприяння в утворенні Координаційної ради національностей України як консультативно-дорадчого органу при Президентові України, запровадженні посади Уповноваженого Президента України у справах національних меншин», - йдеться у документі.

Учасники конференції також просять у глави держави посприяти у створенні Центру міжнаціональної співдружності України (Дому національностей) і відкритті Музею історії народів України у місті Києві.

Крім того, вони пропонують проголосити 20 листопада в Україні Днем міжнаціональної злагоди у зв'язку з ухваленням 20 листопада 1917 року ІІІ універсалу Центральної Ради, який вперше декларував права національних меншин в Українській державі.

Читайте також: Президент: На підвищення кваліфікації вчителів виділять 520 мільйонів

У Міністерстві культури України пропонують під час реформування передбачити у структурі відомства генеральний директорат з питань етнополітики та релігії.

Про це повідомила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко під час Всеукраїнської конференції «26 років Незалежності України: досягнення та перспективи розвитку державної етнонаціональної політики», що відбулась 28 серпня в Укрінформі.

«Проводячи функціональне обстеження, ми запропонували структуру міністерства, в якому один із генеральних директоратів буде присвячений питанням етнополітики та релігії. На сьогодні у складі Міністерства культури існує департамент у справах релігії та національностей. Але ми хотіли б поглибити функціонал цього напряму, тому й запропонували створення генерального директорату», - сказала Фоменко.

За її словами, основними функціями та завданнями цього структурного підрозділу стануть, передусім, аналітика, вивчення потреб і проблем національних меншин.

Водночас Фоменко акцентувала увагу на необхідності розробки нового закону, який би захищав права національних менших в Україні.

«Звичайно, на часі стала розробка нового закону про національні меншини в Україні. Не є таємницею, що законодавство, яке ми маємо на сьогодні, ухвалювалось іще у 1990-ті роки і, звичайно, воно потребує певного вдосконалення і кореляції з викликами часу, які ми маємо на сьогодні», - уточнила посадовець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>