Донбас читає українською: у Києві журналісти започаткували збір книжок

Донбас читає українською: у Києві журналісти започаткували збір книжок

685
Ukrinform
Збір української літератури для жителів тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та прифронтових населених пунктів Донбасу відбувся у Києві.

Акція "Донбас читає українською" відбулася в рамках ініціативи газети "Голос України", Національної спілки журналістів України та її Київської організації. Ідею підтримала Централізована бібліотечна система Солом'янського району столиці, розповіли Укрінформу у НСЖУ.

"Напередодні Дня Незалежності України мешканці окупованих територій, із якими ми підтримуємо зв'язок, попросили про подарунок: сучасну українську літературу. Це дає змогу людям по той бік лінії розмежування відчути єдність із усією країною, бути залученими до спільного культурного простору. Повірте, на тій території люди ловлять кожне слово, адресоване їм із вільної України. Це додає сил і віри", - зазначає ініціатор акції секретар НСЖУ Ліна Кущ.

Власне, адресність є особливістю акції: організатори запевняють, що кожна книга потрапляє саме до тих читачів, хто її потребує та очікує. 

Читайте також: НСЖУ заявляє про сім випадків побиття і поранення журналістів за місяць

У неділю парк "Орлятко" прикрасили яскраві локації, одну з яких було присвячено збору книг для Донбасу. Серед видавців, які вирішили допомогти українцям Донбасу, - "Кальварія", "Фонтан казок", "Теза", серед письменників – Марія Морозенко, Наталка Поклад, Оксана Кротюк. "Впевнена, що ініціатива знайде подальшу підтримку. Ми плануємо заохотити до участі в акції як читачів, так і працівників бібліотек нашого району", - розповіла головний бібліотекар із масових заходів Солом’янського району Києва Ксенія Палій.

Відгукнулася на прохання про допомогу в розповсюдженні літератури для мешканців Донбасу викладач із Краматорська Оксана Проселкова. Її зусилля спрямовані на розподіл книжок між населеними пунктами, де такі потреби найгостріші. Крім того, допомогу запропонував Благодійний фонд "Восток-SOS": під час однієї з поїздок волонтерів на Луганщину книжки знайдуть своїх власників.

Наразі збір літератури триває, проте перші десятки книжок раніше вже відправилися на Донбас. Зокрема, до 1 вересня отримали книги учні школи в Талаківці (Маріуполь), де навчаються в тому числі діти із "сірої" зони. 

"Частину книг вдалося передати і на непідконтрольну територію. Серед них - і дитяча література, і сучасні твори про війну на Сході. Родини патріотів по той бік лінії розмежування передали слова подяки за такі подарунки. Кажуть, що мріють про час, коли ці книги стануть основою народних бібліотек у визволених містах", - зазначила секретар НСЖУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>