Наша держава – єдиний захист українців у всьому світі

Наша держава – єдиний захист українців у всьому світі

Блоги
Укрінформ
Ніхто інший нас не захистить

У світі дуже мало по-справжньому незалежних країн. Адже будь-яка країна, яка вступає в міжнародну організацію чи систему міжнародних договорів, не є повністю незалежною. Великою мірою ця країна залежить від тих положень, які вона підписала. Україна набагато більш незалежна, ніж багато інших країн в світі, й нам не треба посипати голову попелом та кричати, що нами керує Вашингтон. Вважаю, що Вашингтон зараз взагалі ніким не керує.

Ми є незалежною країною з певними обмеженнями, з певним лімітом нашої свободи, можливості вибору, тому що ми зараз перебуваємо під тиском, під агресією велетенської злої сили. Ця зла сила не зупиниться навіть після падіння режиму Путіна. Нам треба з цим рахуватися і бути готовими, що тиск і агресія проти нас з боку РФ не припиниться протягом усього століття. Ми знаходимося у великій війні не просто за нашу свободу і незалежність, а за наше право існувати на цій землі. Тому ми повинні великою мірою шанувати, оберігати і покращувати якість нашої держави, яка є єдиним захистом українців у цьому світі. Ніхто інший нас не захистить — ніяка Європа, ні Меркель, ні Макрон, ні Трамп. Тому ми маємо розуміти, що треба покладатися на власні сили.

За 26 років ми будували принаймні три держави. Перша — продовження УРСР, тобто пострадянську державу з усіма «принадами» правоохоронних органів, які фактично є каральними з часів Дзержинського, з абсолютно несправедливою системою судочинства, з комуністичними залишками ментальності. Ця комуністична ментальність полягала у неприйнятті дискусій зі своїми опонентами. Друга — це дика капіталістична, жорстока дійсність, коли бізнесмени думають, що всі політичні питання, особливо такі делікатні, як національна самосвідомість, можна вирішувати шляхом грошових компромісів. І все це в умовах того, що приватна власність є предметом рейдерських атак. Одним із яскравих представників цього етапу був Янукович, який намагався побудувати цілком бандитську державу. При цьому, зовнішню політику він повністю віддав РФ. Таким чином ми ставали дуже небезпечним об’єктом маніпуляцій з боку Кремля.

Третю державу ми почали будувати щойно. Почалася вона від Революції Гідності й війни з РФ. Минуло лише три роки, і ця держава ще дуже слабка, але це нова Україна. Ця Україна має шанс стати європейською країною, має шанс подати заявку на членство в ЄС і НАТО не пізніше 2022 року. Але для цього треба провести величезну роботу. Влада не бреше, коли говорить, що реформи здійснюються. Вони насправді тривають, але повільно. Через 10 років люди помітять, що реформи дійсно відбувалися протягом усього цього часу. Але треба кожному громадянину починати з себе. Не може бути так, що у себе в подвір’ї людина будує рай, а поруч за воротами залишає смітник.

Я не розумію постановку питання, коли дехто обговорює, чи варто цю країну полишати. Мільйони людей не збираються їхати з України, але не говорять про це, як про якийсь подвиг. В цьому немає ніякого подвигу. Це норма для будь-якого свідомого та порядного громадянина.

Юрій Щербак

День

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-