26 серпня: народний календар і астровісник

26 серпня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні чудотворної ікони «Семистрільної»; кому й чому мастили п’яти смолою, і куди летить бджола.

Сьогодні Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Пом’якшення злих сердець», або ж «Семистрільну». На іконі Богородиця зображена без Богодитяти, натомість на Неї спрямовано сім мечів або стріл. Вони символізують увесь той біль, яких зазнала Пречиста, коли розіп’яли її Сина. Число сім означає також і сім головних людських гріхів, які Богородиця без перешкод читає в людських серцях. «Семистрільній» молилися, просячи захисту від ворогів видимих і невидимих, про пом’якшення сердець жорстокосердих людей, а також коли в сім’ї постійно точилися суперечки, не було миру і ладу. Цю ікону зазвичай вішали при вході в оселю. Подейкували, що недобра людина, наштовхнувшись поглядом на Пречисту Богородицю «Семистрільну», оминатиме вашу домівку десятою дорогою.

Що робили цього дня наші пра-пра-пращури? По-перше постилися, бо ж близився до завершення строгий двотижневий Успенський піст, присвячений Богородиці, по-друге, мастили відьмам смолою п’ятки, аби в корів молоко не крали. А ще придивлялися до бджіл: якщо було хмарно, а божі комахи не ховалися у вулик і літали, сумлінно працюючи – дощу не буде.

Іменинники сьогодні Максим, Тихон, Іван, Костянтин.

Настав 6-ий місячний день. Як віщують зорі, день позитивний в усіх відношеннях. Коли ж нічого позитивного навколо себе ви не побачите, а таке теж може трапитись, то самі станьте позитивним елементом цього дня. Чудовий час для будь-якої комунікації. Можете дозволити собі навіть трішечки посперечатися. Ці дні варто провести у помірному фізичному навантаженні. Займайтеся невеликими домашніми справами, відпочивайте, але відпочинок має бути активний: прогулянка, невеличка подорож, заняття спортом, танці на вечірці. Добре займатися будь-якою дихальною гімнастикою. Тож живіть, не тужіть і горя не знайте!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 році: +6,3; а найтеплішим у 1903 – 33,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-