Рятувальники попереджають: в Україні найвищий рівень пожежної небезпеки

Рятувальники попереджають: в Україні найвищий рівень пожежної небезпеки

Укрінформ
В Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки майже на всій території України, окрім Одеської та Закарпатської областей.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

"За даними Укргідрометцентру, до 22 серпня на всій території України, окрім Одеської та Закарпатської областей, утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. І такий невтішний прогноз не лише спричинить незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України", - йдеться в повідомленні.

В ДСНС підкреслили, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках.

"Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу", - наголошують рятувальники.

Читайте також: На Херсонщині локалізували лісову пожежу на площі 70 гектарів

Зважаючи на такі прогнози, ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Зокрема, нагадали у службі, протягом пожежонебезпечного періоду найвищого рівня небезпеки забороняється відвідувати хвойні ліси, розводити багаття у лісі та лісопосадках, заїжджати автомобілем до лісу, залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я.

Крім того, не дозволяється полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї, спалювати сміттєві відходи, стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-