У прикордонслужбі пояснили, що зміниться після указу Порошенка

У прикордонслужбі пояснили, що зміниться після указу Порошенка

Укрінформ
Проходження військової служби в Держприкордонслужбі приведено у відповідність до численних змін у законодавстві, що сприятиме подальшому розвитку відомства. 

Такий коментар щодо Указу Президента «Про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України» надали кореспондентові Укрінформу у пресс-службі ДПСУ.

"Внесені зміни викликані необхідністю, яка виникла у процесі забезпечення заходів з доукомплектування відомства", - зазначили у відомстві.

У ДПСУ наголосили, що визначені до цього норми проходження служби в прикордонному відомстві діяли ще з кінця 2009 року та не змінювалися. Зазначеним актом Президента віднині проходження військової служби в Держприкордонслужбі приведено у відповідність до численних змін у законодавстві, які регламентують питання проходження військової служби, боротьби з корупцією, очищення влади, що сприятиме розвитку відомства. 

Крім того, внесеними змінами надано право присвоєння військових звань посмертно. Також  передбачено надання додаткових повноважень начальникам регіональних управлінь з присвоєння військових звань, укладання контракту, призначення на посади і звільнення з військової служби військовослужбовців за всіма підставами у військовому званні до підполковника включно. Подібні повноваження, але до капітана включно, надано і начальникам органів Держприкордонслужби, які утримуються на окремих штатах.

Також зменшено строки вислуги у військовому званні молодшому персоналу, за різними категоріями до 6 місяців, 1 та 3 років (для прикладу для сержанта (старшини 1 статті),  старшого сержанта (головного старшини), старшини (головного корабельного старшини) – до 1 року).

Читайте також: Президент змінив правила призову в Держприкордонслужбу

Указ також визначає строки першого контракту про проходження військової служби та його продовження, день набрання чинності контракту. Крім того, присвоєння первинних військових звань, проходження військової служби у Держприкордонслужбі з інших військових формувань та дострокове припинення (розірвання) контракту з ініціативи військовослужбовця тощо. Окремо унормовано проходження військової служби та виконання військового обов'язку в особливий період.

З повним текстом Указу Президента від 17 серпня 2017 року № 219 «Про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби Державній прикордонній службі України» можна ознайомитись на сайті глави держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-