9 серпня: народний календар і астровісник

9 серпня: народний календар і астровісник

8373
Ukrinform
Сьогодні Пантелеймона-цілителя; збираємо лікарські трави та остерігаємось блискавок.

Сьогодні Церква вшановує пам’ять великомученика Пантелеймона-цілителя. Цей святий, поряд з Миколаєм-угодником, був і залишається в українців одним із найшанованіших святих. Пантелеймон жив у Нікомедії й служив лікарем в імператора Галерія Максиміна; лікував він і співгромадян, до того ж – безплатно. Пантелеймона стратили за віру – святий не зрікся Христа і загинув мученицькою смертю. Легенда підкреслює, що шість спроб його стратити були марними, а коли остання виявилася вдалою, то з вен на землю замість крові полилося молоко. Зайшовши до будь-якого православного храму можна побачити, що чи не найбільше свічок горить саме біля ікони великомученика Пантелеймона (враховуючи стан вітчизняної медицини, їхня кількість з кожним роком все більшає), якого віруючі вважають щонайпершим помічником, особливо під час важких хвороб та різної немочі.

Інша іпостась Пантелеймона – боронити люд і збіжжя від вогню, спричиненого блискавками. Такі пожежі люди пов’язували з «божою карою» (з цього приводу казали: «Як Бог запалить, то чоловік не погасить»), а тому загасити їх можна лише за допомогою покровительської ікони святого Пантелеймона, з якою треба було тричі обійти навколо палаючого об’єкту. Цікаво, що «повноваження пожежника» Пантелеймон ділить нарівні з пророком Іллею та архангелом Гавриїлом. Люди в цей день намагалися не працювати, особливо звозити снопи з поля, побоюючись, що Паликіп запалить їх блискавкою. На Закарпатті з цього дня починали збирати білі коноплі, а знахарі завершували збір лікарських трав, якими згодом лікували худобу.

Іменинники сьогодні Пантелеймон, Платон, Анфіса.

Сьогодні 17-ий місячний день, який ще називають днем любові. А вона, як відомо, буває дуже й дуже різною: від низинного буйства непереборної жаги, що змітає все на своєму шляху, до стратосфери любові духовної. Цього дня маємо скеровувати потоки енергії у правильне русло, контролюючи й коригуючи їх. Сконцентруйтеся на вирішенні дрібних справ і відкладіть надважливі. Сприятливий час для подорожей і відпочинку. Особливо виснажливою цього дня може здатися рутинна робота, тож всіляко  урізноманітнюйте її: робіть перерви, дивіться у вікно, прогуляйтеся, зробіть декілька фізичних вправ. Контакти з начальством не віщують нічого доброго. Хіба що крім співу в одному хорі. Хто ж не співає – слуху, приміром, не має – сходіть у кіно.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899: +7; а найтеплішим у 2010 –  37,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-